fcbarcelona.com

Robert Lewandowski: Jurgen Klopp zablokował mój transfer do Manchesteru United

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Robert Lewandowski wyjawił, że sir Alex Ferguson w trakcie swojej kariery trenerskiej miał osobiście kontaktować się z nim ws. oferty transferu. Plany legendarnego szkoleniowca pokrzyżować miał ówczesny menedżer BVB Jurgen Klopp.

Napastnik reprezentacji Polski ujawnił, że w przeszłości sam sir Alex Ferguson próbował skontaktować się z nim w sprawie transferu. Ostatecznie do przenosin Lewandowskiego na Old Trafford nigdy nie doszło, a jego kolejnym klubem został Bayern Monachium.

Następnie z Bayernu po wielu udanych sezonach przeniósł się do Barcelony. W tym roku Lewandowski po raz pierwszy zagrał na Old Trafford, kiedy to wraz z „Dumą Katalonii” zmierzyli się z Manchesterem United w Lidze Europy. Zwycięsko z tego dwumeczu wyszli podopieczni Erika ten Haga.

– Dokładnie pamiętam ten moment. Mieliśmy spotkanie towarzyskie w ramach okresu przygotowawczego. Wydaje mi się, że graliśmy z Bochum, a ja zostałem zmieniony w połowie. W szatni sprawdziłem komórkę. Była tam wiadomość od numeru zaczynającego się od +44 – mówił Lewandowski.

– Sir Alex Ferguson próbował do mnie zadzwonić oraz wysłał mi wiadomość. Chciał ze mną porozmawiać. Nadal byłem w szatni. Wróciłem spod prysznica i w odosobnionym miejscu oddzwoniłem do niego.

– Oczywiście, mój angielski nie był wtedy tak dobry, jak dzisiaj. Miał on wyraźny szkocki akcent. Musiałem się skupić, ponieważ próbowałem zrozumieć, co on do mnie mówił. Ferguson był uprzejmy i zwolnił. Miałem dopiero 22 lata. Był to wyjątkowy moment dla mnie.

– Później rozmawiałem z Hansem-Joachimem Watzke oraz Jurgenem Kloppem w naszym obozie. Chciałem dołączyć do Manchesteru United. Usłyszałem wtedy: nie ma szans Robert. Potrzebujemy cię. Musisz z nami zostać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze