ManUtd.com

Fabrizio Romano: Manchester United rozpocznie rozmowy z Fredem ws. przedłużenia umowy

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano poinformował, że Manchester United w następnych miesiącach skupić się ma na rozmowach z zawodnikami w sprawie ich kontraktów. Aktualnie trwać mają negocjacje z obozem Marcusa Rashforda, a wkrótce temat nowej umowy ma być poruszony z pomocnikiem Fredem.

W tym sezonie “Czerwonym Diabłom” udało się już zatrzymać na dłużej jednego gracza pierwszej drużyny. Był nim Luke Shaw, który zgodził się na podpisanie nowej 4-letniej umowy, dzięki której zaliczy on ponad dekadę w koszulce z diabłem na piersi.

Oprócz tego rozmowy mają trwać z Davidem de Geą, który jest najlepiej opłacanym zawodnikiem na Old Trafford. Według dotychczasowych informacji klub chce znacznie obniżyć pensję Hiszpana. Miał on już nawet odrzucić pierwszą wersję ugody ze względu na mało atrakcyjne warunki.

Nowe informacje w tej sprawie ujawnił Fabrizio Romano, który donosi, że na razie nie ma porozumienia z Marcusem Rashfordem. Negocjacje z obozem reprezentanta Anglii nadal mają trwać. Jednakże sam Rashford ma być szczęśliwy w aktualnym klubie i wiąże z nim swoją przyszłość.

Pierwotnie umowa wychowanka Manchesteru United wygasała po bieżącym sezonie, lecz klub zdecydował, że skorzysta z opcji jej przedłużenia o rok. Oznacza to, że 25-latek jest związany z obecnym zespołem do czerwca 2024.

Z informacji ujawnionych przez dziennikarza wynika, że powodem braku porozumienia mają być kwestie finansowe, a konkretnie wynagrodzenie. Według Romano Rashford ma żądać “sensownego wynagrodzenia i nie prosi o kosmiczną pensję”.

Dodatkowo Manchester United ma wkrótce rozpocząć negocjacje z Fredem, który również miałby pozostać na Old Trafford. Aktualna umowa 30-letniego pomocnika wygasa po następnym sezonie, czyli w czerwcu 2024 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze