twitter/ManUtd

Mecz z Evertonem 350. spotkaniem Marcusa Rashforda w Manchesterze United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United pokonał w ligowym pojedynku 2:0 Everton. Od pierwszych minut zagrał Marcus Rashford, dla którego było to 350. spotkanie w czerwonej koszulce. Niestety zawodnik przedwcześnie opuścił boisko ze względu na kontuzję.

Jest to kolejny okolicznościowy mecz dla piłkarzy Manchesteru United z rzędu. Wcześniej w starciu z Brentford świętować mogli Luke Shaw oraz Fred, dla których było to kolejno 250. i 200. spotkanie w Manchesterze United. Niestety Shaw doznał urazu w pierwszej połowie i został zmieniony jeszcze przed przerwą.

Tym razem w starciu z Evertonem świętować mógł Marcus Rashford, który zagrał od pierwszych minut, czym zaliczył 350. mecz z diabłem na piersi. Wychowanek klubu przez całe spotkanie prezentował się bardzo dobrze i wielokrotnie stwarzał zagrożenie pod bramką rywali.

Ostatecznie nie udało mu się wpisać na listę strzelców, a kilkukrotnie sam próbował pokonać bramkarza, lecz Pickford tego dnia był w bardzo dobrej formie i ratował swoich kolegów od pogromu. Wychowanek klubu pomimo braku gola i tak przyczynił się do podwyższenia wyniku, gdyż udało mu się asystować przy bramce na 2:0, którą zdobył Anthony Martial.

Podobnie jak w przypadku Shawa był to słodko-gorzki jubileusz, gdyż Rashford w końcówce meczu doznał kontuzji. Zawodnik po jednej z akcji złapał się za pachwinę i zasygnalizował potrzebę zmiany. Kilka minut przed końcem meczu zastąpił go Wout Weghorst.

Premier League: 233

Liga Europy: 35

Liga Mistrzów: 29

FA Cup: 29

Puchar Ligi: 22

Superpuchar: 1

Tarcza Wspólnoty: 1

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze