manutd.com

Amad z nominacją do nagrody najlepszego młodego zawodnika sezonu w Championship

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

EFL ogłosiło nominacje do nagród indywidualnych za cały trwający sezon. W plebiscycie o miano najlepszego młodego zawodnika zaplecza angielskiej ekstraklasy zawalczy wypożyczony z Manchesteru United do Sunderlandu Amad.

Iworyjczyk wypożyczony jest do ekipy „Czarnych Kotów” od początku tego sezonu. Po przeciętnym starcie w nowym zespole skrzydłowy w końcu się rozkręcił i stał się kluczową postacią ekipy ze środka tabeli Championship. Dobra forma zawodnika skutkowała nominacją do nagrody najlepszego młodego gracza sezonu.

20-latek w trwającym sezonie w rozgrywkach EFL wystąpił 31 razy, w których zdobył 11 bramek oraz 2 asysty. Najpewniej po dobrym sezonie wróci on do Manchesteru United, gdzie będzie kolejnym kandydatem do gry w pierwszym zespole. W ostatnim wywiadzie zapowiedział on walkę o regularną grę w macierzystym klubie.

Amad o miano najlepszego młodego zawodnika sezonu zmierzy się dwoma niezwykle perspektywicznymi rywalami. Pierwszym z nich jest utalentowany pomocnik Middlesbrough Hayden Hackney. Natomiast drugim rywalem Iworyjczyka jest ofensywny pomocnik Alex Scott z Bristol City.

Warto dodać, że nominacje za trwający sezon otrzymali również szkoleniowcy, którzy w przeszłości mieli okazję pracować na Old Trafford. Michael Carrick za swoją niesamowitą pracę w „Boro” otrzymał nominację do szkoleniowca sezonu Championship. Drugi Kieran McKenna został nominowany do nagrody menedżera sezonu League One za pracę w Ipswich Town.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze