ManUtd.pl ocenia: Manchester United 2:2 Sevilla FC. Słaby Malacia, popis strzelecki Sabitzera

Tomasz Makiej

Po świetnym początku spotkania i dwóch golach Sabitzera mogło się wydawać, że Manchester United jedną nogą znajdzie się w półfinale Ligi Europy. Druga połowa była jednak koszmarem dla fanów „Czerwonych Diabłów” Sevilla w końcówce szczęśliwie doprowadziła do wyrównania, a duet stoperów opuścił boisko ze względu na urazy. Jak spisali się poszczególni zawodnicy?

David de Gea — Przy obu straconych golach nie mógł nic zrobić. Zaliczył dwie ważne interwencje — w doliczonym czasie gry pierwszej połowy oraz po główce En-Nesyriego w 90. minucie. Słabo grał nogami i jego podania trafiały prosto do zawodników Sevilli. Ocena: 6.

Aaron Wan-Bissaka — Kolejny solidny występ 25-latka. Zabezpieczył prawą stronę boiska i dobrze współpracował z Antonym. Ocena: 6.

Raphael Varane — Oferował bardzo dużo spokoju w tyłach. Uratował zespół od straty gola, wybijając piłkę z linii bramkowej w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Ze względu na uraz w przerwie zmieniony. Ocena: 6.5.

Lisandro Martinez — Jak zwykle dokładny w rozegraniu (98% celnych podań) i agresywny w odbiorze piłki. W końcówce meczu doznał kontuzji i został zniesiony z boiska. Strata Martineza może mieć ogromny wpływ na resztę sezonu. Ocena: 6.5.

Tyrell Malacia — Słaby występ Holendra. Już w 17 minucie stracił piłkę w okolicach własnego pola karnego, czego Sevilla nie wykorzystała. Zmarnował dobrą okazję w 82 minucie, a dwie minuty później złamał linię spalonego, kompletnie zaspał przy dośrodkowaniu do Navasa, spóźnił się z interwencją i wpakował piłkę do własnej bramki. Jego zła dyspozycja została wykorzystana przez rywali. Ocena: 3.5.

Casemiro — Wniósł dużo spokoju do środka boiska i pozwolił pozostałym pomocnikom grać ofensywniej. Sam też podłączał się do ataków, jak chociażby w 34. minucie, kiedy znalazł się w polu karnym, lecz jego strzał został zablokowany. Zawinił jednak przy wyrównującym trafieniu — to Brazylijczyk przegrał pojedynek główkowy z En-Nesyrim. Ocena: 6.

Bruno Fernandes — Miał bardzo dobry początek spotkania, asystował przy golu na 1:0, dyrygował grą zespołu. Później, podobnie jak cała drużyna, obniżył loty.  Dość zaskakująco zdjęty w 61 minucie. Dostał żółtą kartkę, więc nie zagra w rewanżu. Ocena: 6.5.

Antony — Elektryczny występ, nieustannie pojedynkował się z Acuną na prawej stronie boiska, jednak pojawiało się wiele niedokładności w jego grze. Bardzo bliski zdobycia bramki, gdy w 61. minucie zszedł na lewą nogę i huknął w spojenie. Opuścił boisko w 81 minucie. Ocena: 6.5.

Marcel Sabitzer —  Najlepszy mecz Austriaka w koszulce Manchesteru United.  Ustawiony na dziesiątce, bardzo inteligentnie wchodził w pole karne, gdy Martial cofał się po piłkę. Dobre wykończenie przy obu golach. Ciężko pracuje, aby zostać na Old Trafford na dłużej. Ocena: 8.

Jadon Sancho — Kompletnie bezbarwny występ Anglika. Strzelił gola w pierwszej minucie meczu, lecz odgwizdano spalonego. Poza tym niewidoczny.  Po godzinie gry Ten Hag ściągnął go z boiska. Ocena: 5.

Anthony Martial — Gdyby Martial nie był tak podatny na kontuzje, grałby pierwsze skrzypce w drużynie Ten Haga. Świetnie cofał się do rozegrania, okupował obrońców Sevilli i robił miejsce Sabitzerowi. Dzięki temu miał udział przy obu bramkach. Najpierw  pomógł wypracować pierwszego gola,  następnie pięknie asystował na 2:0. Po 30. minucie niestety kompletnie zniknął i zszedł w 61. minucie. Ocena: 7.

Zmiennicy:

Harry Maguire — Wszedł w przerwie i zrobił to, co do niego należało. Niefortunnie, od jego głowy odbiła się piłka, gdy padł gol na 2:2. Ocena: 5.5.

Anthony Elanga — W żaden sposób nie wpłynął na grę zespołu, a do tego zaspał przy pierwszym straconym golu. Ocena: 4.5.

Christian Eriksen — Był trochę niechlujny z piłką, jedynie 11 z 16 podań trafiło do adresata. Można mu to jednak wybaczyć, gdyż dopiero wraca do normalnej dyspozycji. Ocena: 5.

Wout Weghorst — Przez pół godziny gry nie zaoferował nic poza bieganiem. Ocena: 4.5.