manutd.com

Christian Falk: Bayern Monachium wycenił Marcela Sabitzera. Dani Olmo na celowniku Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz niemieckiego dziennika “Bild” Christian Falk ujawnił najnowsze wieści w sprawie Marcela Sabitzera. Manchester United w przypadku chęci wykupu Austriaka musiałby zapłacić około 20 mln euro. Angielski zespół obserwować ma również dwóch innych pomocników z Bundesligi.

Reprezentant Austrii został wypożyczony przez Manchester United pod koniec zimowego okna transferowego ze względu na problemy kadrowe w środku pola. Praktycznie od razu Sabitzer wpasował się w taktykę Erika ten Haga, a jego regularne występy przekonały fanów, że powinien pozostać on na Old Trafford na dłużej.

Sabitzer po przenosinach z RB Lipsk do klubu z Monachium nie miał najłatwiej, a jego wypożyczenie na Old Trafford ponownie napędziło jego karierę. Wcześniej media sugerowały, że Julian Nagelsmann nie byłby zainteresowany blokowaniem transferu definitywnego Austriaka do Manchesteru United, lecz od tego momentu miejsce młodego szkoleniowca zajął Thomas Tuchel.

Dodatkowo “Czerwone Diabły” badały sytuację Ryana Gravenbercha, który również nie ma łatwych początków w Monachium, a w przeszłości miał okazje on współpracować w Ajaxie z Ten Hagiem. Według Christiana Falka z “Bild” Bayern nie zgodzi się na przenosiny Gravenbercha.

Jednakże sytuacja ma wyglądać całkowicie inaczej w przypadku Sabitzera. Bayern ma być zadowolony z dobrej formy wypożyczonego zawodnika, ponieważ może to skutkować jego transferem definitywnym. Klub z Monachium oczekuje za pomocnika powyżej 20 mln euro.

Manchester United ma monitować sytuację także Daniego Olmo z RB Lipsk. Oprócz klubów z Premier League zainteresowanie graczem przejawiać ma FC Barcelona. W nowym kontrakcie zawodnika przewidziane są dwie klauzule odejścia. Pierwsza przewiduje oferty w zakresie 70-75 mln euro, lecz druga mówi, że hiszpańskie zespoły mogą złożyć ofertę 60 mln euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze