ManUtd.com

Sytuacja kadrowa przed meczem z Nottingham Forest

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Następnym rywalem Manchesteru United będzie ekipa Nottingham Forest, która dzielnie walczy o utrzymanie na koniec sezonu w Premier League. Niestety po starciu z Sevillą sytuacja kadrowa „Czerwonych Diabłów” bardzo się skomplikowała.

Zaczynając od informacji potwierdzonych, to na pewno w meczu z ekipą z Nottingham nie zobaczymy Raphaela Varane’a oraz Lisandro Martineza. Defensorzy doznali urazów w starciu z Sevillą, a klub wydał już oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Mistrz Świata z 2022 roku doznał złamania kości śródstopia i nie zagra już w tym sezonie. Natomiast u Raphaela Varane’a nastąpić miało pogłębienie urazu, na który narzekał na treningach w ostatnich tygodniach, co zmusi go do chwilowej przerwy. Szacuje się, że zawodnik na pewno będzie niedostępny przez minimum trzy tygodnie.

Poza grą będą również Tom Heaton oraz Donny van de Beek. Doświadczony bramkarz dochodzi do zdrowia po urazie stawu skokowego. Tymczasem Holender na siłowni powoli wraca do optymalnej formy po operacji kolana. Zdaniem Ten Haga Van de Beek wróci na boisko treningowe po zakończonym sezonie.

Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych nowych informacji w sprawie stanu zdrowia Marcusa Rashforda oraz Alejandro Garnacho. Anglik za kilka tygodni powinien wrócić do gry, a Garnacho przechodzi rehabilitację po poważnym urazie stawu skokowego.

Na pomeczowej konferencji prasowej Erik ten Hag nie ukrywał, że liczy na powrót do zdrowia Scotta McTominaya oraz Luke’a Shawa. Panowie nie zagrali z Sevillą, ponieważ również zmagali się z urazami. Shaw kontuzji nabawił się w starciu z Brentford, a McTominay wypadł przed ostatnią sesją treningową do starcia z Sevillą, lecz jego uraz od początku określany był jako drobny.

– Czy wróci jakikolwiek zawodnik z listy kontuzjowanych? Istnieje szansa, że do niedzieli ktoś wróci, lecz musimy wpierw ich ocenić. Mamy przed sobą dwie pełne sesje treningowe. Nie wiem, kto to może być. Mam nadzieję, że Scott oraz Luke ostatecznie pojawią się w składzie, lecz nie jest to nic pewnego – mówił Ten Hag.

– Mamy szeroką kadrę, więc musimy wykorzystać każdego zawodnika i właśnie tak zrobiliśmy wczoraj (czwartek). Jednakże musimy pamiętać, że trzeba wygrywać spotkania, a to wymaga podejścia taktycznego. Uważam, że nasi gracze są jakościowi i kiedy pojawiają się problemy w postaci kontuzji lub zawieszenia, to mamy kim grać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze