football365

Louis Saha: Manchester United powinien ściągnąć dwóch pomocników z Brighton

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Były zawodnik Manchesteru United Louis Saha w rozmowie z DAZN Bet opowiedział o swojej wizji letniego okna transferowego “Czerwonych Diabłów”. Zasugerował on, że klub z Old Trafford powinien sięgnąć po dwóch gwiazdorów dobrze spisującego się w lidze Brighton. W trakcie wywiadu poruszono również temat transferów wychodzących z klubu.

Louis Saha w ramach współpracy z DAZN Bet udzielił obszernego wywiadu, w którym wypowiedział się w sprawach związanych z Manchesterem United i nie tylko. Poruszono temat transferów przychodzących oraz wychodzących z klubu z Old Trafford, co wiąże się z powoli zbliżającym się letnim oknem transferowym.

– Nie zamierzam zachęcać zawodników, aby opuszczali taki świetny klub. Preferuję grę na czterech ofensywnych zawodników oraz posiadanie kilku asów wnoszących coś innego. Są ludzie, którzy będą nawoływać do odejścia konkretnego zawodnika, lecz moim zdaniem aktualni gracze są dobrzy i chcą zostać.

– Jak na razie nie doszły mnie słuchy, aby ktoś narzekał na brak gry. Wydaje mi się, że gracze tacy jak Fred oraz McTominay nauczyli się, że zawodnicy, którzy lepiej się prezentują, otrzymują o wiele więcej czasu na boisku. Może to być coś nowego i świeżego dla piłkarzy, którzy w ostatnich latach mieli problemy z grą.

– Wszyscy mają czystą kartę, jest nowy menedżer, który implementuje swoją wizję gry oraz ambicje. Jeśli zawodnik nie dogaduje się z trenerem, to oczywiste, że powinien odejść. Z zewnątrz widzę, że Maguire oraz Lindelof zachowują się jak profesjonaliści. Są szczęśliwi jako trybiki w wielkiej maszynie. Chcą wraz z tym zespołem wygrywać i to jest najważniejsze.

– W zespole panuje dyscyplina i nikt nie pokazuje swojej frustracji. Czasami u Elangi widoczne jest pragnienie gry, lecz jest jeszcze młodym zawodnikiem i jego czas nadejdzie. Szczerze mówiąc, raczej będą to wypożyczenia, a nie transfery definitywne.

44-latek został zapytany o wzmocnienie środka pola Manchesteru United, gdzie zdaniem fanów i ekspertów brakuje jakości w sprawie zmienników. Padła również propozycja ściągnięcia dwóch zawodników z Brighton, którzy aktualnie stanowią o sile zespołu “Mew”.

– Uważam, że Alexis Mac Allister oraz Moises Caicedo są dobrymi zawodnikami. Jestem ogromnym fanem talentu Caicedo. Myślę, że są idealnymi przykładami zawodników, którzy przydaliby się w Manchesterze United. Grają agresywnie, lecz również inteligentnie i potrafią utrzymać się przy piłce. Wnoszą gwarancję dobrej gry.

– Oczywiście jest wielu zawodników na tych pozycjach. Jednakże wydaje mi się, że Fred oraz [Scott] McTominay odejdą latem z klubu, jeśli Ten Hag zdecyduje się ich ściągnąć.

– Jeśli tak nie będzie, to zaznamy bardzo dziwnej sytuacji. Mamy Casemiro, Eriksena, Bruno Fernandesa, którzy mogą tam grać. Kampania jest długa, a grając Fredem oraz McTominayem nie jesteś w stanie zapewnić takiej jakości, jak przy Caicedo oraz Mac Allisterze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze