twitter/ManUtd

Owen Hargreaves: Casemiro wnosi zespół na kolejny poziom

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Ile traci Manchester United bez Casemiro widział każdy, kto oglądał spotkania “Czerwonych Diabłów” podczas jego zawieszeń. Były piłkarz zespołu z Old Trafford – Owen Hargreaves w wywiadzie dla klubowych mediów podkreślał, że brazylijski pomocnik wnosi zespół na wyższy poziom. 

Wśród najlepszych zawodników Manchesteru United w tym sezonie znajdują się z pewnością Marcus Rashford oraz Casemiro. O ile wielu kibiców uzna, że ten pierwszy jest najważniejszą postacią “Czerwonych Diabłów”, to Owen Hargreaves kładzie nacisk przede wszystkim na Brazylijczyka.

– Marcus jest na pierwszych stronach gazet, ale myślę, że jeśli spojrzysz na Casemiro, widzisz, że zespół jest zupełnie inny w każdej fazie gry, kiedy jego nie ma na boisku. Wpływa na Davida De Geę, wpływa na czwórkę obrońców, wpływa na równowagę środka pola – mówił były piłkarz Manchesteru United.

– Marcus trafia na pierwsze strony gazet i słusznie, ponieważ w pewnym sensie sieje zniszczenie. Casemiro jest facetem, dzięki któremu gra się klei. To byłaby trudna decyzja [który z nich jest w tym sezonie najlepszy], chcę wybrać Rashforda, ale czuję, że Casemiro wnosi zespół na kolejny poziom – dodał.

– Myślisz o Bryanie Robsonie, Royu Keane i Paulu Scholesie, dostają notę siedem na dziesięć w prawie każdym meczu, a czasem osiem lub dziewięć, ale rzadko otrzymują pięć. Myślę, że to samo ma miejsce w wypadku Casemiro.

– To, co w nim kocham, może wielu zaskoczyć. On jest dobry w defensywie, ale jego pierwsze podanie jest zawsze do przodu. Sir Alex zawsze powtarzał: „Kiedy odzyskujesz piłkę, graj do przodu”. Casemiro zdobywa futbolówkę i podaje do przodu, trafia ona do Bruno lub do Eriksena, którzy zagrywają do Marcusa lub któregoś z atakujących graczy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze