manutd.com

Uraz Bruno Fernandesa. Portugalczyk może ominąć nadchodzący mecz z Tottenhamem

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pierwsze informacje w sprawie absencji Bruno Fernandesa po ostatnim półfinale FA Cup opublikowało ESPN. Wieści te ostatecznie zostały potwierdzone przez żonę zawodnika. Istnieje opcja, że ominie on starcie z Tottenhamem.

Reprezentant Portugalii jest jednym z najważniejszych zawodników ekipy Erika ten Haga w tym sezonie. Pomimo że nie trafia on tak często do siatki, jak w poprzednich sezonach, to i tak swoją ciężką pracą zasługuje na miano cichego bohatera.

Ponownie z dobrej strony pokazał się on w półfinale FA Cup z Brighton, gdzie Manchester United w konkursie rzutów karnych wywalczył sobie awans do finału. Fernandes nie miał możliwości wspomóc swoich kolegów w starciu “jedenastek”, gdyż w 101. minucie zastąpił go Wout Weghorst.

Zawodnik w trakcie spotkania nabawić się miał urazu, a według ESPN już w przerwie pomiędzy połowami sztab szkoleniowy miał rozważać jego zmianę. Jednakże Bruno miał wyrazić chęć do dalszej gry i został zmieniony dopiero w dogrywce. Wembley, na którym rozgrywane było spotkanie, opuszczał on, kulejąc, lecz bez buta ortopedycznego.

Dzisiaj (poniedziałek, 24 kwietnia) Fernandes miał przejść badania pod okiem sztabu medycznego. Od wyniku testów zależeć ma udział pomocnika w treningach w tym tygodniu, a nawet w nadchodzącym meczu z Tottenhamem w Premier League.

Informacje ESPN o urazie zawodnika okazały się prawdzie, a potwierdziła je żona Fernandesa. Opublikowała ona zdjęcie w Instagram Stories, na którym zawodnik w stabilizatorze odpoczywa we własnym domu.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze