manutd.com

Victor Lindelof wybrany najlepszym graczem Man Utd w starciu z Brighton

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fani “Czerwonych Diabłów” za pomocą klubowego głosowania zdecydowali który zawodnik ich ulubionego klubu zaprezentował się najlepiej w starciu pucharowym z Brighton. Ich zdaniem kluczowym trybikiem w maszynie Erika ten Haga był defensor Victor Lindelof.

W regulaminowym czasie gry półfinału FA Cup pomiędzy Manchesterem United a Brighton padł remis. Zwycięzców nie udało się wyłonić nawet w dogrywce, więc o losie awansu zdecydował konkurs rzutów karnych.

W nim lepsi okazali się podopieczni Erika ten Haga. Manchester United zamienił siedem “jedenastek” na gole, czym zaliczył stuprocentową skuteczność w konkursie. Natomiast błąd w zespole rywali popełnił Solly March. Ostatecznie konkurs zakończył się wynikiem 6:7 dla “Czerwonych Diabłów”.

Zawodnikiem spotkania w Manchesterze United został Victor Lindelof, który zgarnął 34% wszystkich głosów w klubowej ankiecie. Defensor przez 120 minut był najlepszym graczem w defensywie Manchesteru United oraz kilkukrotnie ofiarnie interweniował, czym oddalał zagrożenie spod własnej bramki.

Dodatkowo kapitan reprezentacji Szwecji był graczem, który przypieczętował los drużyny Brighton. Po pomyłce Marscha do “jedenastki” w konkursie podszedł właśnie Lindelof i pewnym technicznym strzałem pod poprzeczkę, wyrzucił “Mewy” z rozgrywek.

Drugie miejsce w plebiscycie zajął David de Gea, który kilkukrotnie ratował swoimi paradami zespół. Pozostali fani głosowali również na Bruno Fernandesa, Aarona Wan-Bissakę oraz Marcusa Rashforda.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze