The Sun

„Daily Mail”: oferta sir Jim Ratcliffe’a zakłada, pozostanie Glazerów na Old Trafford

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Powoli zbliżamy się do kolejnego deadline’u w sprawie ofert kupna Manchesteru United. Dziennik „Daily Mail” donosi, że sir Jim Ratcliffe nadal jest zainteresowany kupnem ukochanego klubu. Jednakże oferta miliardera zakłada, pozostanie Glazerów na Old Trafford.

Saga związana ze sprzedażą Manchesteru United trwa od jesieni 2022 roku, kiedy to ogłoszono rozpoczęcie procesu „poszukiwania alternatyw strategicznych”. Zdaniem mediów od początku właścicielom chodzi o sprzedaż klubu. Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach zainteresowani pojawili się w Carrington oraz na Old Trafford, gdzie otrzymali wgląd do danych poufnych.

„Daily Mail” poinformowało, że kolejną ofertę przed końcem ostatniego etapu przetargu złoży sir Jim Ratcliffe. Brytyjski miliarder jest fanem Manchesteru United i od dłuższego czasu łączony jest z przejęciem klubu. Opcja Ratcliffe’a wspierana jest przez INEOS.

Od początku sugerowano, że dwie najbardziej realne opcje dla klubu, czyli sir Jim Ratcliffe oraz Katarczycy chcieli przejęcia wszystkich lub większości akcji klubu. Jednakże jak się okazuje, oferta miliardera zakłada, że dotychczasowi właściciele pozostaną na Old Trafford.

Akcjonariuszami dokładnie pozostać mieliby Avram i Joel Glazerowie. Natomiast INEOS miałoby obiecać duże wsparcie finansowe w sprawie rozwoju zespołów, przebudowy Old Trafford oraz obiektów treningowych. Tymczasem sprawa ma wyglądać inaczej w obozie największego rywala Ratcliffe’a.

Szejk Jassim nie ma być zainteresowany współdzieleniem akcji klubu i nadal celuje we wykupienie całego Manchesteru United. Katarczycy ze względu na zaplecze finansowe mają pozostawać faworytami w przetargu oraz uważa się, że ich opcja byłaby najłatwiejsza w realizacji.

Decyzja w sprawie wyboru nowego właściciela klubu ma zapaść kilka dni po ostatnim dniu trwającej rundy przetargu lub w czerwcu wraz z początkiem letniego okna transferowego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze