twitter/ManUtd

Diogo Dalot po meczu z Tottenhamem: wypuściliśmy komplet punktów z rąk

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Diogo Dalot zabrał głos po zremisowanym starciu z Tottenhamem w Premier League. Portugalski defensor nie ukrywał, że jego zespół popełnił błędy, które nie przystoją zawodnikom na takim poziomie rozgrywkowym.

Manchester United w pierwszej połowie w starciu z Tottenhamem zdobył dwie bramki, lecz po tragicznej drugiej części spotkania ledwo zremisował z londyńskim zespołem. Po bardzo dziwnym meczu w wykonaniu podopiecznych Erika ten Haga z MUTV rozmawiał Diogo Dalot.

– Będziemy gotowi na kolejne starcie, jestem pewny. Jesteśmy profesjonalistami i naszym zadaniem teraz jest regeneracja. Jest to część terminarza i musimy się z tym zmierzyć. Jeśli chcemy walczyć na wielu frontach, to musimy umieć zarządzać naszymi siłami – mówił Diogo Dalot.

– Mamy szeroką kadrę, aby pokryć wszystkie spotkania. Jako zawodnik musisz być zdrowy. Następnie menedżer zdecyduje, kto zagra w tym meczu.

– Patrząc na naszą grę w pierwszej połowie, to możemy być rozczarowani po tym spotkaniu. Po prostu wypuściliśmy z rąk komplet punktów. Musimy być skupieni na sobie. Jeśli kontrolowalibyśmy grę w drugiej połowie, jak w pierwszej, to wynik byłby korzystny dla nas.

– Powinniśmy zagrać o wiele lepiej. Popełniliśmy błędy, które nie powinny mieć miejsca na tym poziomie, szczególnie w przypadku straconych bramek. Trzeba kontrolować przebieg spotkania i jak najwcześniej je skończyć. Powinniśmy zdobyć trzeciego gola. On ułatwiłby nam grę.

– Wydaje mi się, że straciliśmy zimną krew, kiedy szukaliśmy wolnych przestrzeni i byliśmy przy piłce, ponieważ nie potrafiliśmy dobrze zareagować na ich pressing. Musimy przeanalizować ostatnie 45 minut, aby wyciągnąć dobrą lekcję.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze