ManUtd.com

Finał sprzedaży klubu? Dwie oferty przejęcia Man Utd na stole

, , Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

”Daily Mail”, BBC oraz Fabrizio Romano poinformowali o najnowszych szczegółach związanych z przejęciem Manchesteru United. Zgodnie z pierwotnymi przewidywaniami oferty złożyli szejk Jassim oraz sir Jim Ratcliffe z Ineos.

Zaczynając od samego terminu. Do 23:00 czasu polskiego 28 kwietnia 2023 roku zainteresowane strony mogły składać oferty kupna klubu. Simon Stone z BBC wyjawił, że termin ten nie obejmuje ofert mniejszościowych np. od Elliot Group lub Carlyle. Najprawdopodobniej związane jest to łatwiejszym sposobem sfinalizowania tych opcji.

Fabrizio Romano i „Daily Mail” potwierdzili, że drugą ofertę za kupno Manchesteru United złożył szejk Jassim. Oferta katarska ma wynieść ponad 5 mld funtów i zakłada pełne przejęcie klubu.

Dodatkowo opcja z bliskiego wschodu ma zakładać duże wsparcie finansowe w sprawie rozwoju drużyny oraz budowy nowego obiektu lub rozbudowy Old Trafford. Przewidziane są także środki na całkowite spłacenie długów Manchesteru United. Szejk Jassim wierzy, że Glazerowie podejmą ostateczną decyzję wkrótce. Złożona przez niego oferta ma być również ostatnią.

Ofertę na czas złożył jeszcze największy rywal w przetargu szejka Jassima, czyli sir Jim Ratcliffe wraz z Ineos. Opcja brytyjskiego miliardera złożyła trzecią ofertę, która zakłada, pozostanie Glazerów w klubie.

Co prawda, amerykańscy właściciele mieliby pozostać w klubie, lecz nie byliby drugą siłą i nie mieliby znaczącej pozycji decyzyjnej podczas głosowań. Miliarder chce kontroli nad klubem.

Warto dodać, że zdaniem mediów żaden z oferentów nie zbliżył się nawet do oczekiwań Glazerów. Amerykanie oczekują 6 miliardów funtów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze