twitter/ManUtd

Marcus Rashford zbliża się do legend Manchesteru United

Jakub Solosz

Marcus Rashford zdobywa swoją 29. bramkę w meczu z Tottenhamem Hotspur, zbliżając się do rekordów Wayne’a Rooneya i Robina van Persiego. Młody napastnik pokazuje swoją skuteczność i ambicje w Manchesterze United.

Marcus Rashford znów strzelał gole dla Manchesteru United podczas meczu w północnym Londynie, podczas remisu 2:2 z Tottenhamem Hotspur. Nasz numer 10 zdobył bramkę po raz pierwszy od początku kwietnia, wykorzystując precyzyjne, podanie Bruno Fernandesa i wprowadzając piłkę do siatki, mimo zrozpaczonego skoku Frasera Forstera.

Gol Rashforda podwoił naszą przewagę w pierwszej połowie na Tottenham Hotspur Stadium, a wcześniej ten zawodnik asystował przy bramce Jadona Sancho, która otworzyła wynik. Był to kluczowy mecz w walce o miejsca w Lidze Mistrzów. Gospodarze doprowadzili jednak do remisu po przerwie, dzięki golom Pedro Porro i Heung-mina Sona.

Bramka Rashforda była jego 29. trafieniem w tym znakomitym sezonie – już teraz jest to jego najlepszy wynik indywidualny, bijący 22 gole strzelone we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2019/20. Przed nami jeszcze sporo meczów, Man Utd ma do rozegrania jeszcze siedem spotkań w Premier League oraz finał Pucharu Anglii z Manchesterem City.

Cel dla Rashforda

Rashford zdobył już więcej bramek we wszystkich rozgrywkach podczas jednego sezonu niż jakikolwiek inny zawodnik „Czerwonych Diabłów” od czasów Robina van Persiego w sezonie 2012/13. Holender, sprowadzony przez sir Alexa Fergusona z Arsenalu, był inspiracją dla drużyny z Old Trafford podczas ostatniego sezonu z tytułem mistrza Premier League. Robin strzelił 26 bramek w 38 meczach najwyższej klasy rozgrywkowej, a także trzy gole w Europie i jeden w Pucharze Anglii, co dało mu łącznie 30 bramek.

To kolejny cel dla Rashforda – jeśli zdobędzie jeszcze dwie bramki, będzie mógł dorównać osiągnięciu Wayne’a Rooneya, ostatniego zawodnika United, który zdobył ponad 30 goli w jednym sezonie. Wayne dokonał tego w sezonie przed przyjściem Robina, w sezonie 2011/12, strzelając 34 gole.