The Sun

Przegląd prasy: sir Jim Ratcliffe z INEOS z najwyższą ofertą ws. kupna Man Utd

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Niespodziewanie media brytyjskie poinformowały o zwrocie akcji w sprawie przejęcia Manchesteru United. W wyścigu o kupno “Czerwonych Diabłów” na pierwszą pozycję wysunąć się miał sir Jim Ratcliffe, który dotychczas stawiany był za katarską opcją.

“Daily Mail” donosi, że oferta sir Jim Ratcliffe’a (wraz z Ineos) miała przebić propozycję szejka Jassima. Miliarder chce, aby Glazerowie pozostali w klubie jako posiadacze mniejszej części udziałów, które będą zależne od procentu przejętych akcji przez Ratcliffe’a.

Informacje powyższe potwierdził dziennik “The Times” oraz dodał, że Glazerami, którzy mieliby pozostać w klubie, byliby Joel oraz Avram, którzy dotychczas byli najbardziej zaangażowani w życie klubu. Natomiast sama oferta Ratcliffe’a miała być równa lub większa od propozycji z Kataru, miała ona nawet przebić 5 miliardów funtów.

Oferta szejka Jassima zdaniem źródeł związanych z obozem zainteresowanego miała przebić 5 miliardów dolarów i zakładała dodatkowe inwestycje. Jednakże to stanowisko ma być sprzeczne z opinią specjalistów, którzy zaprzeczyli, twierdząc, że nie zaproponowano bonusów w postaci inwestycji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze