BBC.com

„The Sun”: Mason Greenwood nie zamierza już zagrać dla Manchesteru United

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Mason Greenwood miał przekazać jego bliskiemu otoczeniu, że nie zagra już nigdy więcej dla Manchesteru United – takie doniesienia publikuje sobotnie wydanie „The Sun”. Informację szybko podchwyciły i przekazały dalej także inne dzienniki w Wielkiej Brytanii.

Mający 21 lat napastnik „Czerwonych Diabłów” jest zawieszony w prawach piłkarza od stycznia 2022 roku, kiedy to został publicznie oskarżony przez jego dziewczynę Harriet Robson o gwałt i pobicie. Od 15 miesięcy Anglik nie jest dopuszczany choćby do udziału w klubowych treningach, pomimo iż regularnie pobiera wypłatę w wysokości 70 tys. funtów tygodniowo.

Sytuacji nie zmieniło nawet wycofanie wszelkich zarzutów przez prokuraturę na początku lutego br., po tym jak świadkowie zaangażowani w całą sprawę zaprzeczyli wcześniejszym zeznaniom i odmówili dalszej współpracy. W tym samym momencie Manchester United przekazał informację o rozpoczęciu wewnętrznego procesu wyjaśniającego, którego wyników jednak nie poznaliśmy do dziś.

Jeżeli wierzyć rewelacjom „The Sun”, cały obrót sprawy na tyle rozgoryczył utalentowanego piłkarza, że ten nie zamierza już dłużej wiązać przyszłości z klubem z Old Trafford.

– Mason uważa, że jego związek z United dobiegł końca – miał przekazać jeden z bliskich kolegów Greenwoda. – Siedział w komu, kopiąc w ściany ze złości. Jest bardzo sfrustrowany.

– Chciałby wrócić do gry w piłkę, ale jest świadomy tego, że jego sytuacja jest bardzo skomplikowana. Ma determinację, by ponownie wybiec na boisko, jednak nie sądzi, by kiedykolwiek założył jeszcze koszulkę United.

Przypomnijmy, że obecny kontrakt Masona Greenwooda z drużyną „Czerwonych Diabłów” wygasa latem 2025 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze