Nottingham Forest

Przyszłość Deana Hendersona znów pod znakiem zapytania. Anglik przeszedł operację uda

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Dean Henderson, bramkarz Manchesteru United wypożyczony obecnie do Nottingham Forest, nie zagra już w bieżącym sezonie – informuje dziennikarz Samuel Luckhurst, piszący dla “Manchester Evening News”. W najnowszym wpisie na Instagramie sam Anglik przekazał, że przeszedł właśnie operację uda.

Dla mającego 26 lat Hendersona podjęcie decyzji o zabiegu operacyjnym oznacza, że o powrocie na boisko będzie on mógł myśleć dopiero w okolicach sierpnia br. Co więcej, wychowanek “Czerwonych Diabłów” już w tej chwili ma za sobą ponad trzymiesięczną przerwę od gry. Pierwsze diagnozy urazu odniesionego w styczniu sugerowały od 4 do 6 tygodni przerwy, jednak dotychczasowa rehabilitacja nie przyniosła zadowalających rezultatów.

– Przeszedłem dzisiaj operację ze względu na trwający uraz. Jestem rozczarowany tym, że ominę resztę sezonu, jednak zabieg udał się i wrócę na początek nowych rozgrywek – przekazał piłkarz.

Obecna sytuacja Deana Hendersona daleka jest od idealnej. Anglik przeniósł się na roczne wypożyczenie do Nottingham Forest w poszukiwaniu regularnej gry i z pewnością latem będzie ponownie rozglądał się za nowym klubem, już na zasadzie transferu definitywnego.

W planach menedżera Erika ten Haga numerem 1 w bramce pozostaje David de Gea, który jest w trakcie negocjacji nowego kontraktu. Jak czytamy w artykule Samuela Luckhursta, holenderski szkoleniowiec w styczniu br. przeprowadził wideokonferencję z Hendersonem, by omówić wspólnie możliwość jego wcześniejszego powrotu z wypożyczenia, jednak bramkarz odrzucił tę szansę, nie chcąc stanowić jedynie zastępstwa dla De Gei.

Obecna umowa Deana Hendersona wygasa dopiero w czerwcu 2025 roku i posiada możliwość automatycznego przedłużenia o rok. Tym samym angielski golkiper będzie latem stanowił potencjalnie wysoką wartość na rynku transferowym i wydaje się niemal przesądzone, że “Czerwone Diabły” postanowią spieniężyć ich wychowanka, poszukując szansy na uzupełnienie budżetu transferowego na nowe wzmocnienia drużyny.

Przypomnijmy, że obecnie 26-letni bramkarz trafił do akademii Manchesteru United w 2011 roku, by zadebiutować w pierwszej drużynie we wrześniu 2020 roku. Od tamtej pory zanotował 29 występów w barwach drużyny z Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze