MUTV

Erik ten Hag koncentruje się na rozwoju zespołu mimo przeciwności

Jakub Solosz
Zmień rozmiar tekstu:

Czy Manchester United zdoła utrzymać swoje ambicje dotyczące czołowej czwórki Premier League, mimo niedawnej porażki z Brighton? Trener Erik ten Hag nie traci ducha i dąży do dalszego rozwoju zespołu.

Mimo porażki z Brighton trener Man Utd, Erik ten Hag, zapewnia, że zespół wciąż walczy o miejsce w czołowej czwórce Premier League. W czwartkowym meczu „Czerwone Diabły” przegrały na wyjeździe, gdy Alexis Mac Allister strzelił zwycięskiego gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Porażka przerywa również serię niepokonanych spotkań Man Utd w lidze, w których drużyna Holendra zanotowała cztery zwycięstwa i remis.

Menedżer zdecydował się skoncentrować na szerszej perspektywie podczas konferencji prasowej po meczu, podkreślając ostatnie postępy swojego zespołu i lekcje, które muszą wyciągnąć. – Przed dzisiejszym meczem mieliśmy cztery wygrane i jeden remis – przypomniał trener. – Myślę, że byliśmy na dobrej drodze i nadal się rozwijamy. Widać to było również dzisiaj, gdy w pierwszej połowie powinniśmy zdobyć bramki. Nadal musimy przebyć pewną drogę, musimy poprawić naszą skuteczność i być bardziej skoncentrowani aż do końca meczu – powiedział Erik ten Hag.

Holender odrzucił także sugestie, jakoby zmęczenie miało wpływ na czwartkową porażkę, wynikającą z napiętego kalendarza spotkań. Man Utd rozegrało już 56 meczów we wszystkich rozgrywkach i do końca sezonu weźmie udział w 62 spotkaniach, zakończonych finałem FA Cup 3 czerwca. – Ostatnio obserwowałem naszą kondycję fizyczną i nadal utrzymujemy wysoki poziom. Podczas spotkań wyglądamy naprawdę dobrze, a w trakcie sezonu się poprawiliśmy, zwłaszcza w ostatniej jego części. Ciągle próbujemy podnieść nasz poziom na jeszcze większy – stwierdził Ten Hag.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze