twitter/ManUtd

Luke Shaw po porażce z Brighton: biorę tę porażkę na klatę

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Luke Shaw w pomeczowym wywiadzie dla MUTV skomentował porażkę 0:1 z Brighton. Anglik wziął na siebie odpowiedzialność po zagraniu piłki ręką w ostatnich minutach spotkania.

„Czerwone Diabły” w trakcie spotkania wykreowały sporo okazji, ale żadnej nie potrafiły zamienić na gola. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, VAR dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym u Luke’a Shawa. Anglik przy wyskoku wyciągnął ręce w górę i trafił piłkę. Jedenastkę na gola zamienił Alexis Mac Allister.

– Brighton to wyśmienita drużyna. Zasłużyli, aby być tak wysoko w lidze. Patrzymy jednak na okazje, które stworzyliśmy w pierwszej połowie i to spotkanie powinno być dla nas bardziej komfortowe. Gdybyśmy trafili do siatki, życie byłoby łatwiejsze.

– Przytrafiło nam się to nie tylko dzisiaj. Nie potrafiliśmy trafić do siatki w wielu meczach. Ale to nie są wymówki. To ja popełniłem błąd w końcówce. Biorę to na klatę i jestem rozczarowany.

– Dobrze zagraliśmy w defensywie. Bardzo dobrze rozumiem się z Victorem Lindelofem.

– Musimy jednak zamykać mecze, zanim sędzia je zakończy. Stworzyliśmy wiele szans w pierwszej połowie. Oczywiście wiedzieliśmy, że rywale będą częściej utrzymywali się przy piłce.

– Mieliśmy trzy lub cztery stuprocentowe okazje. W tym sezonie już tak jest, że nie potrafimy zamieniać ich na bramki. Przez to musimy później walczyć w meczu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze