manutd.com

„MEN”: Manchester United nie wykupi Wouta Weghorsta

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Samuel Luckhurst z „Manchester Evening News” donosi, że Manchester United nie zamierza składać oferty za Wouta Weghorsta. Holenderski napastnik po zakończonym wypożyczeniu ma wrócić do macierzystego klubu, czyli Burnley.

Przez rundę jesienną Weghorst reprezentował barwy tureckiego Besiktasu, lecz po ujawnieniu zainteresowania Manchesteru United jego wypożyczenie zostało skrócone. Ostatecznie zimą Burnley wypożyczyło go do „Czerwonych Diabłów”, które pilnie poszukiwało następstwa Cristiano Ronaldo, który został zimą zwolniony z kontraktu.

W tym sezonie w koszulce klubu z Old Trafford rozegrał on 26 spotkań, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz trzykrotnie asystował przy bramkach kolegów. Pomimo słabej skuteczności wielokrotnie w mediach podkreślane było zaangażowanie 30-latka w pressing, ściąganie uwagi obrońców oraz cofanie się do głębi pola, aby ułatwić rozgrywanie piłki.

Jednakże zdaniem „Manchester Evening News” atuty zawodnika nie są wystarczające, aby zapewnić mu stały pobyt na Old Trafford. Samuel Luckhurst donosi, że Manchester United nie zamierza składać oferty za napastnika po wygaśnięciu wypożyczenia.

Oznacza to, że po zakończeniu sezonu 30-latek wróci do Burnley, gdzie według wcześniejszych doniesień medialnych po wielkiej rewolucji również nie zagrzeje długo miejsca i będzie zmuszony do szukania nowego klubu. Podczas przygody w Teatrze Marzeń Weghorst sięgnął po trofeum za wygranie Carabao Cup, a w grze jest jeszcze awans do Ligi Mistrzów oraz puchar za wygranie FA Cup.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze