manutd.com

Bramka Hannibala wybrana golem sezonu w Championship

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W trwającym jeszcze sezonie utalentowany tunezyjski pomocnik Hannibal reprezentuje barwy Birmingham City w ramach wypożyczenia. Młodzieżowiec Manchesteru United zdobył bramkę w starciu z West Bromem z rzutu wolnego i ostatecznie otrzymał on za tę sytuację wyróżnienie najlepszej bramki sezonu.

W kampanii 2022/23 20-latek rozegrał na chwilę pisania tekstu 40 starć. W nich popisał się sześcioma asystami oraz jedną bramką w meczu z West Bromwich Albion, która to ostatecznie została wybrana golem sezonu zaplecza angielskiej ekstraklasy.

Hannibal w meczu z West Bromem zdecydował się nietypowo rozegrać rzut wolny, czym zaskoczył źle ustawionego bramkarza. Pomocnik zamiast dośrodkowania zdecydował się na podkręcone uderzenie w stronę bramki, a to wystarczyło do pokonania rywala pomiędzy słupkami.

– Po pierwsze było to świetne spotkanie. Wspaniały pojedynek derbowy, a ja miałem dobrą okazję do zdobycia bramki. Cieszę się, ponieważ mamy tutaj bardzo dobrą atmosferę. Chcę cieszyć się tym momentem – mówił Hannibal dla Sky Sports po pamiętnej bramce.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze