manutd.com

Bruno Fernandes wybrany najlepszym zawodnikiem Manchesteru United w kwietniu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fani Manchesteru United jak co miesiąc zdecydowali w sprawie wyboru najlepszego zawodnika miesiąca w ich drużynie. Klubowy plebiscyt za kwiecień wygrał Bruno Fernandes, który był cichym bohaterem w wielu minionych spotkaniach.

28-latek w kwietniu rozegrał 8 spotkań w czerwonej koszulce, w których raz trafił do siatki oraz dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. Jedynym starciem, w którym nie widzieliśmy Portugalczyka, był przegrany rewanż z Sevillą, a pauzował on wtedy za zgromadzenie odpowiedniej liczby żółtych kartek na swoim koncie.

W półfinale FA Cup z Brighton doznał on drobnego urazu, lecz jego determinacja oraz ambicja nie pozwoliły mu opuścić boiska w pierwszej połowie i został zmieniony dopiero w pierwszej części dogrywki. Pomimo pierwotnych wątpliwości zagrał on kilka dni później w zremisowanym starciu z Tottenhamem.

W klubowym głosowaniu Fernandes zmierzył się z Lukiem Shawem oraz Victorem Lindelofem. Jednakże Portugalczyk pewnie wygrał klubową rywalizację i zgarnął nagrodę z 49% głosów na swoim koncie. W ostatnich pięciu miesiącach rywalizacja o nagrodę zawodnika miesiąca rozstrzygana była pomiędzy Marcusem Rashfordem (trzy nagrody) a Fernandesem (dwie nagrody).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze