lcfc.com

„The Telegraph”: James Maddison latem opuści Leicester. Man Utd wśród zainteresowanych?

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

James Maddison będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych piłkarzy, dostępnych latem na brytyjskim rynku transferowym – donoszą zagraniczne media. Wśród klubów potencjalnie zainteresowanych czołowym graczem Leicester City ma znajdować się Manchester United.

Jak czytamy w artykule „The Telegraph”, odejście 26-letniego pomocnika wydaje się przesądzone – niezależnie od tego czy „Lisom” uda się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na cztery kolejki przed końcem sezonu, Leicester City zajmuje 16. miejsce w tabeli i ma zaledwie 30 punktów na koncie – tyle samo, co znajdujące się w strefie spadkowej, Nottingham Forest.

Ekipa z King Power Stadium przechodzi obecnie poważny kryzys – nie tylko sportowy, ale także finansowy. Opublikowane początkiem roku raporty wykazały rekordową stratę 92,5 miliona funtów w klubowej kasie i może się okazać, że „Lisy” będą zmuszone latem oddać najlepszych piłkarzy, by poprawić kondycję finansową.

To także ostatni moment na sprzedaż Maddisona za rozsądną kwotę, bowiem już niebawem Anglik wkroczy w ostatni rok obowiązywania obecnego kontraktu. „The Telegraph” informuje, że kwota, za jaką piłkarz mógłby opuścić Leicester, wynosi od 45 do 60 milionów funtów, a do walki o jak dotąd dwukrotnego reprezentanta Anglii mogą stanąć: Manchester United, Tottenham Hotspur oraz Newcastle United. Ten ostatni klub próbował sfinalizować transfer 26-latka już latem 2022 roku oraz w styczniu 2023 roku.

O tym, jak uznanym piłkarzem w Premier League, jest James Maddison – nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Anglik już piąty sezon z rzędu zakończy z dwucyfrowymi wynikami strzelonych bramek i zanotowanych asyst, będąc głównym motorem napędowym drużyny prowadzonej przez Deana Smitha.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze