manutd.com

Christian Eriksen po porażce z WHU dla MUTV: sami utrudniliśmy sobie spotkanie

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United uległ na wyjeździe West Hamowi United. Pomeczowego wywiadu klubowym mediom udzielił Christian Eriksen. Duński pomocnik stwierdził, że podopieczni Erika ten Haga sami utrudnili sobie spotkanie z londyńskim rywalem.

„Czerwone Diabły” przegrały 0:1 z „Młotami”, a jednym z najważniejszych punktów spotkania była wpadka bramkarza Manchesteru United Davida de Gea. W pomeczowym wywiadzie Christian Eriksen omówił wpadkę kolegi oraz opowiedział o celach na koniec sezonu.

– Jakie były niedogodności? Ciężko szczerze powiedzieć. Próbowaliśmy, dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie i mieliśmy idealną pozycję, aby kontrolować mecz. Ostatecznie straciliśmy piłkę, a David [de Gea] poślizgnął się. Nie jest to łatwe oczywiście, lecz próbowaliśmy odrobić straty. Uważam, że czasami potrzebujesz takiego kopnięcia motywującego. Miejmy nadzieję, że następnym razem zagramy lepiej.

– [Problem ze zdobywaniem bramek] Jako zespół zmierzyliśmy się z tym dzisiaj, ale w poprzednich starciach było podobnie. Nie potrafiliśmy wcześniej zabić spotkań i dzisiaj ponownie było to widoczne. Na poziomie Premier League zostaniesz ukarany, jeśli nie wykorzystasz swoich sytuacji.

– Myślę, że jednym z powodów, dlaczego jesteśmy w naszym aktualnym położeniu, jest David. Ciągle to udowadnia. Każdy może na nim polegać, lecz kiedy popełni błąd, to rywal zdobywa bramkę. Takie rzeczy są normalne i się zdarzają każdemu. Jesteśmy zespołem i powinniśmy pokazać teraz naszą jakość poprzez dobry powrót. Jestem pewny tego.

– Oczywiście rywale czuli się komfortowo, kiedy zagrywali długie piłki. Nie potrafiliśmy przełamać obrony rywali. Kiedy piłka nadal jest w grze, to twoim zadaniem jest stworzenie kolejnych okazji. Nie ma co ukrywać, po prostu sami utrudniliśmy sobie to spotkanie.

– [Wysokie obłożenie meczowe] Nie zagrałem we wszystkich, lecz naszym zadaniem jest zmierzenie się z tym wyzwaniem. Sezon powoli zmierza do końca. Uważam, że w takich momentach musimy zebrać się i naciskać na rywali, aby wygrać. Jestem pewny, że dobrze podejdziemy do ostatnich pięciu spotkań, co zapewni nam udane zakończenie sezonu.

– Mamy jakość, a do tego stwarzamy sobie wiele sytuacji bramkowych. Jeśli trafimy do siatki, to wygramy spotkanie. Jestem pewny, że damy radę, lecz przed nami jest jeszcze wiele pracy w sprawie skuteczności. Wiem, że jesteśmy w stanie dobrze zakończyć ten sezon.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze