Fatalna wyjazdowa passa. West Ham ograł Manchester United

Tomasz Makiej

Manchester United nie wykorzystał szansy, aby przeskoczyć Newcastle w tabeli i drugi raz z rzędu rozczarowująco przegrał 0:1. Ponownie o porażce zadecydowały nieskuteczność oraz indywidualne błędy zawodników — tym razem głównym winowajcom jest David de Gea, którego pomyłka odmieniła losy spotkania.

Przez pierwsze minuty meczu  “Czerwone Diabły” znacząco dominowały spotkanie i stworzyły sobie kilka dogodnych okazji, lecz zawodziła skuteczność. W 7. minucie Bruno technicznym uderzeniem po ziemi trafił tuż obok lewego słupka. Już trzy minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Antony, lecz nieczysto trafił w futbolówkę i pudłował. Następnie, w 15. minucie Brazylijczyk wystawił piłkę Eriksenowi na skaju pola karnego, lecz ten posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później Rashford trafił w słupek.

W 27. minucie West Ham wyszedł na prowadzenie po błędzie Davida De Gei. Said Benrahma odzyskał piłkę w okolicy linii środkowej, przebiegł z piłką w okolice 20. metra i oddał stosunkowo niegroźny strzał, który wpadł do siatki po ręce hiszpańskiego golkipera.

Otwierające trafienie miało znaczący wpływ na grę podopiecznych Ten Haga, którzy stracili inicjatywę. W 32. minucie Antony zdołał jeszcze trafić w słupek, lecz do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie uzyskała przewagi.

W doliczonym czasie gry we Victor Lindelof odbił piłkę ręką we własnym polu karnym, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia i nie podyktował jedenastki.

Erik ten Hag nie zdecydował się na żadne zmiany w przerwie. W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę i dominowali posiadanie piłki. W 52. minucie Michail Antonio zdobył bramkę, lecz sędzia odgwizdał faul i nie została ona uznana.

W 57. minucie Anthony Martial zastąpił Wouta Weghorsta. Siedem minut później Wan-Bissaka otrzymał żółty kartonik po tym, jak wślizgiem chciał powstrzymać kontrę West Hamu i sfaulował Antonio.

W 73. minucie gospodarze ponownie trafili do siatki. Soucek uderzył piłkę głową, a ta odbiła się od słupka i wylądowała w bramce De Gei. Czech był jednak na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Zaraz po tym na boisku pojawili się Jadon Sancho i Marcel Sabitzer zmieniając Antony’ego i Christiana Eriksena.

Cztery minuty później sędzia był zmuszony przerwać spotkanie. Tomas Soucek i Aaron Wan-Bissaka zderzyli się głowami i upadli w polu karnym. Obaj zawodnicy pozbierali się i byli w stanie kontynuować mecz.

Pod koniec spotkania Manchester United odzyskał posiadanie piłki i szukał wyrównującego trafienia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Martial świetnie rozegrał piłkę z Rashfordem, wszedł w pole karne i oddał strzał na krótki słupek, lecz Fabiański stanął na wysokości zadania i sparował piłkę na rzut rożny. Następnie Bruno Fernandes zagrał prosto na głowę Francuza, lecz ten z kilku metrów nie trafił w bramkę.

West Ham United 1:0 Manchester United

Said Benhrama 27’

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka (Dalot 87′), Lindelof, Shaw, Malacia (Fred 87′) — Casemiro, Eriksen (Sabitzer 74′) — Antony (Sancho 74′), Fernandes, Rashford — Weghorst (Martial 57′).