manutd.com

Dwóch piłkarzy Manchesteru United wyróżnionych podczas Laureus Sports Awards

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Lisandro Martinez został wyróżniony za zdobycie mistrzostwa świata z reprezentacją Argentyny, która została wybraną najlepszą drużyną 2022 roku. Christian Eriksen natomiast odebrał statuetkę najlepszy powrót.

Obok Duńczyka na liście nominowanych znajdowali się kolarka Annemiek van Vleuten, motocyklista Francesco Bagnaia, lekkoatleta Jakob Ingebrigtsen, koszykarz Klay Thompson i golfista Tiger Woods.

Podczas EURO 2020 Christian Eriksen upadł na murawę, a jego serce się zatrzymało. Duńczyk na szczęście przeżył, a w dodatku udało mu się wrócić do futbolu na najwyższym poziomie. Najpierw trenował pod wodzą Erika ten Haga w Ajaksie, potem trafił pod skrzydła Thomasa Franka w Brentford, gdzie wybiegł na boisko w oficjalnym meczu. Latem minionego roku za darmo przeniósł się na Old Trafford.

Eriksen to jedna z kluczowych postaci tego sezonu w Manchesterze United. Co więcej, pomocnik wrócił do kadry narodowej i reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata w Katarze, którzy wygrali Argentyńczycy.

Cegiełkę do tego sukcesu dołożył Lisandro Martinez. Środkowy obrońca podobnie jak jego kolega pojawił się na gali w Paryżu. Byly gracz Ajaksu rozegrał w Manchesterze United 45 spotkań, ale do końca sezonu, ze względu na kontuzję, już nie wystąpi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze