Getty Images

Neymar na wylocie z PSG? Manchester United wśród zainteresowanych

, Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Wygląda na to, że przygoda Brazylijczyka, który chciał wyjść z cienia Lionela Messiego i przeniósł się za 222 miliony euro do Paryża, powoli dobiega końca. Obie strony nie potrafią dojść do porozumienia i latem Neymar może opuścić ekipę wicemistrza Francji.

Julien Laurens z ESPN, BT Sport i RMC Sport informuje, że gwiazda brazylijskiego futbolu jest gotowa na odejście z Paris Saint-Germain. Piłkarz miał zmienić swoje zdanie w ostatnich tygodniach i latem będzie szukał możliwości przeniesienia się do Premier League.

Francuski klub podobno też nie zamierza go zatrzymywać. Mówi się, że nawet uelastycznią swoje podejście, by ułatwić to rozstanie. W grę wchodzi nawet wypożyczenie z obowiązkiem wykupienia 31-letniego piłkarza, jeśli pomogłoby to w szybszym pozbyciu się Brazylijczyka.

Pod koniec kwietnia Foot Mercato pisało, że Neymar znajduje się na celowniku Manchesteru United, choć na razie nie było żadnych konkretnych rozmów. Decyzyjne osoby na Old Trafford zastanawiały się nad tym ruchem na początku roku.

Niektóre plotki mówiły o jego transferze do Newcastle United, ale menedżer tego klubu, Eddie Howe, szybko uciął plotki, sugerując, że nie jest to kierunek, który „Sroki” będą obierać w letnim oknie.

– Wiele z tych pogłosek to kłamstwa. Musimy planować transfery rozsądnie. Chcemy odkrywać młode talenty i wprowadzać je na światową arenę. Musimy szukać głębiej, szukać młodych piłkarzy i pomóc im w rozwoju. Wolę taki kierunek – mówił angielski trener.

Neymar w bieżącym sezonie rozegrał 29 spotkań, w których strzelił 18 goli i zaliczył 17 asyst.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze