The Mirror

ESPN: szejk Jassim zaproponował angaż legendom Man Utd w przypadku kupna klubu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Mark Ogden z ESPN donosi, że jeden z faworytów w wyścigu o wykupienie Manchesteru United, szejk Jassim miał skontaktować się z byłymi zawodnikami klubu z Old Trafford. Katarczyk miał zaproponować rozmówcom angaż w przypadku wykupienia angielskiego klubu.

Aktualnie trwa etap analizy złożonych ofert kupna Manchesteru United. Na chwilę obecną wiemy tylko, że na prowadzenie wysunąć się miał sir Jim Ratcliffe z Ineos. Jednakże szejk Jassim, który twierdzi, że jest zawziętym fanem angielskiego zespołu, ma się nie poddawać i nadal ma walczyć o wykup wszystkich udziałów.

ESPN podaje, że szejk Jassim planuje angaż emerytowanych zawodników Manchesteru United, którzy w przeszłości grali w zespołach sir Alexa Fergusona. Oczywiście zostanie to zrealizowane wyłącznie w przypadku pełnego wykupienia klubu przez Katarczyka, co jest jego głównym bieżącym celem.

Zdaniem obozu katarskiego jednym z problemów Manchesteru United jest brak renomowanych byłych członków zespołów w hierarchiach zarządzającymi klubem. Szejk Jassim ma być świadomy tej kwestii i planuje to zmienić w pierwszej kolejności.

Źródła ESPN ujawniły, że obóz katarski miał już skontaktować się z emerytowanymi zawodnikami, którzy byli piłkarzami Manchesteru United, kiedy to drużyna sięgnęła po Ligę Mistrzów (2008) oraz potrójną koronę. Głównym tematem rozmów miała być propozycja angażu na ważnych i decyzyjnych stanowiskach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze