Amad Diallo

Erik ten Hag o rozwoju Amada. „Właśnie po to wypożyczamy zawodników”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Młody skrzydłowy Manchesteru United Amad reprezentuje aktualnie barwy Sunderlandu, gdzie rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. Na konferencji prasowej Erik ten Hag krótko opowiedział o taktyce ws. rozwoju utalentowanych graczy.

Ekipa „Czarnych Kotów” w ostatniej kolejce zapewniła sobie awans do fazy play-off, w których kilka drużyn zaplecza angielskiej ekstraklasy zmierzy się o grę w Premier League. Jednym z silników napędowych Sunderlandu w tym sezonie był Amad, który jest wypożyczony z Manchesteru United.

W finalnym spotkaniu fazy ligowej Iworyjczyk otworzył wynik spotkania świetnym uderzeniem zza pola karnego. Teraz Sunderland wyczekuje dwumeczu z Luton Town w fazie play-off. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 13 maja na Stadium of Light, a rewanż odbędzie się 16 maja.

Rozwój wypożyczonego z Manchesteru United skrzydłowego zaskoczył ekspertów oraz fanów, co stanowi dobrą prognozę w sprawie przyszłości zawodnika na Old Trafford w kolejnym sezonie. Przed starciem z Wolves Erik ten Hag odpowiedział na pytanie dziennikarza związane z wyżej wspomnianym zawodnikiem.

– Wypożyczamy takich piłkarzy, by ich rozwinąć, a potem sprowadzić do nas. Taki jest cel wypożyczenia. Jesteśmy w tym naprawdę dobrzy – mówił na konferencji prasowej Erik ten Hag.

Szkoleniowiec Manchesteru United wspomniał również o roli sztabu szkoleniowego, a w szczególności dyrektora technicznego Darrena Fletchera. To właśnie Szkot ma w głównej mierze odpowiadać za utrzymywanie kontaktu i obserwacje rozwijających z dala od domu talentów.

– Śledzimy ich poczynania i komunikujemy się z nimi przez cały sezon, zwłaszcza Darren Fletcher. Inwestuje mnóstwo czasu w ten proces. Naszym celem jest, by wrócili tu jako lepsi zawodnicy i bardziej doświadczeni – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze