twitter/SunderlandAFC

Amad z kolejnym świetnym trafieniem. Sunderland jedną nogą w finale fazy play-off

Jakub Brzyski

Sunderland kontynuuje swoją bardzo dobrą formę i wygrał w pierwszym spotkaniu półfinałów fazy play-off. Jednym z lepszych graczy tego starcia był wypożyczony z Manchesteru United Amad, który swoim kolejnym świetnym trafieniem przywrócił wiarę drużynie.

Zespół „Czarnych Kotów” w ostatniej kolejce fazy ligowej zapewnił sobie grę w play-offach o awans do Premier League. Jedną z bramek w wygranym 3:0 z Preston North End starciu zdobył Amad, który popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego.

13 maja rozegrano pierwsze starcie półfinałowe wspomnianej fazy play-off, a w nim zmierzył się Sunderland oraz Luton Town. Starcie rozgrywano na Stadium of Light, lecz jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście (Elijah Adebayo w 11. minucie), czyli zespół Luton Town.

Wiarę ekipie gości przywrócił wypożyczony z Manchesteru United Amad, który po świetnym uderzeniu zza pola karnego wyrównał i przywrócił wiarę fanom oraz kolegom. Następnie zwycięskiego gola w 63. minucie zdobył kolejny gracz Sunderlandu Trai Hume.

Rewanż zostanie rozegrany za kilka dni, a dokładnie 16 maja w Luton. Tymczasem jutro (14 maja) Coventry City zmierzy się z Middlesbrough, które prowadzi Michael Carrick. Zwycięzcy półfinałowych dwumeczy zmierzą się w finale 27 maja, który wyłoni ostatni nowy zespół Premier League.