manutd.com

Erik ten Hag rzucił wyzwanie Alejandro Garnacho. „Teraz musi walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United pokonał 2:0 Wolves i utrzymał swoją pozycję w lidze. Do gry wrócił Alejandro Garnacho, który jeszcze w tym samym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Po meczu Erik ten Hag pochwalił młodego zawodnika i rzucił mu wyzwanie w sprawie jego dalszego rozwoju.

Argentyńczyk w ostatnich tygodniach pauzował ze względu na uraz, lecz w dwóch ostatnich kolejkach wrócił do kadry meczowej. Skrzydłowy zasiadł na ławce w pojedynku z West Hamem United, lecz pozostał niewykorzystanym rezerwowym.

W starciu z Wolves Garnacho wrócił oficjalnie do gry i praktycznie od razu wpisał się na listę strzelców, gdyż zdobył bramkę na 2:0. Po spotkaniu z „Wilkami” Ten Hag ocenił rozwój swojego podopiecznego oraz wyznaczył mu kolejny cel w jego karierze.

– Garnacho wszedł na boisko i zrobił wszystko tak, jak miał. Wierzyliśmy w niego, a on zdobył bramkę. Jest to dobre dla nas, ponieważ przed nami finisz sezonu. Wrócił i na pewno wniesie coś do zespołu. Jednym z najważniejszych czynników u utalentowanych zawodników jest dojrzałość. Po pierwsze, trzeba wziąć na siebie ogromną odpowiedzialność. Po drugie, muszą być dojrzali, aby wnieść odpowiednie rzeczy oraz wiarę, że mogą zdominować rywali.

– Ponownie zrobił to. Miał ogromny wkład w wielu spotkaniach, obojętnie czy zaczynał lub wchodził jako rezerwowy. W pełni poświęca się spotkaniu, co jest bardzo ważne dla drużyny. Cieszymy się, że możemy wprowadzać młodych zawodników. Miejmy nadzieję, że nadal będzie się rozwijać, aby walczyć o regularne miejsce w wyjściowej jedenastce. To jest właśnie jego następny cel.

– Podejmowanie decyzji, bycie świadomym, analiza sytuacji, walka jeden na jednego, wybieganie za plecy rywali i decyzja w sprawie strzału lub podania. Coś takiego czyni cię dobrym zawodnikiem na światowym poziomie. To jest ta różnica. Jest ogromnym talentem i jest bardzo dzielny.

– Udowadnia to, że droga rozwoju w Manchesterze United jest otwarta dla młodych zawodników. Jeśli będziesz odpowiednio pracować, ciężko pracować, to wspomożemy cię w drodze do kolejnego zespołu. Jednakże tutaj chodzi o zawodnika, to on musi się poświęcić i wykonać nasz plan.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze