manutd.com

Erik ten Hag po wygranej z Wolves: znów uczyniliśmy bramkarza gości zawodnikiem meczu

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag ocenił ważną wygraną z Wolverhampton Wanderers. „Czerwone Diabły” pokonały „Wilki” 2:0, a gole strzelali Anthony Martial i Alejandro Garnacho.

O znaczeniu zwycięstwa:
– Musieliśmy wrócić na właściwe tory. Mieliśmy za sobą dwie porażki, indywidualne błędy i brak energii. Graliśmy więc wolno. W tym spotkaniu musieliśmy wygrać i to się udało. Sądzę, że graliśmy całkiem nieźle. Było gorąco, a do tego trzeba dodać inne zależności. Piłkarze sobie poradzili.

O golu Martiala:
– Pierwszy gol zawsze jest bardzo ważny. Jeśli nie uda ci się trafić do siatki, trzymaj się planu, bądź opanowany, a bramka przyjdzie. Jeśli tak się stanie, to dobrze. Wtedy gra się łatwiej. Życie jest prostsze. Pojawia się więcej przestrzeni, a my mamy szybkich i zręcznych zawodników, dzięki którym będziemy tworzyć okazje.

O bramkarzu Wolves:
– Zmarnowaliśmy świetne okazje. Znów byliśmy dobrzy w uczynieniu bramkarza rywali zawodnikiem meczu. To zdarza się zbyt często! Musimy być bardziej skuteczni, a wtedy mecze będą łatwiejsze. Oczywiście, jestem jednak zadowolony z rezultatu.

O powrocie Garnacho:
– Odniósł poważną kontuzję. Przegapił wiele spotkań, ale walczył o powrót na boisko. Sztab medyczny wykonał dobrą robotę, przywracając go do zdrowia. Widzimy, jak ważnym jest graczem. Teraz przed nami kolejny tydzień, kiedy będziemy mogli go wytrenować i wzmocnić. Podobnie jest z resztą zawodników. Jesteśmy jeszcze bardziej gotowi na ostatnie tygodnie sezonu.

Powody do zadowolenia:
– Antony zagrał bardzo dobry mecz. Cały czas stanowił zagrożenie. Jestem też zadowolony z Garnacho, który od razu miał wpływ na naszą grę. Zmiennicy spisali się bardzo dobrze. W minionym tygodniu był on raczej negatywny. Wszyscy mają swój wkład w to zwycięstwo i z tego jestem szczególnie szczęśliwy.

O Bournemouth:
– Musimy podchodzić do każdego spotkania osobno. Następny mecz też będzie trudny. Musimy dobrze się przygotować. Każde starcie jest trudne. Bądźmy gotowi. Nie ma łatwego życia, należy być w pełni gotowym i dać z siebie wszystko w kolejnym spotkaniu. Tu trzeba walczyć. Nad tym pracujemy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze