twitter/juventusfcen

„L’Equipe”: Adrien Rabiot jednym z priorytetów Erika ten Haga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Francuski dziennik „L’Equipe” ujawnił, że Adrien Rabiot miał zostać jednym z priorytetów transferowych Erika ten Haga. Holenderski szkoleniowiec od lata ma utrzymywać kontakt z obozem pomocnika i oczekuje jego przenosin na zasadzie wolnego transferu.

Od kilku tygodni różne źródła zgodnie donoszą o priorytecie transferowym Manchesteru United w postaci pozyskania nowego środkowego pomocnika. Sprowadzenie kolejnego zawodnika do środka pola miałoby poprawić głębię i jakość kadry przed kolejną ważną kampanią.

Według dziennikarza Loica Tanziego z „L’Equipe” Manchester United ma być zdecydowany na transfer Adriena Rabiota. Doświadczony Francuz miałby przenieść się z Juventusu na Old Trafford po wygaśnięciu obecnego kontraktu w czerwcu.

Jednym z fanów talentu Rabiota ma być sam Erik ten Hag, który miał umieścić go na szczycie listy życzeń. Przypomnijmy, że latem 2022 roku Manchester United przez całe okno  transferowe romansował z obozem Francuza, lecz ostatecznie nie doszło do finalizacji ruchu. Jesienią zawodnik udzielił wywiadu włoskim mediom, w którym nie ukrywał zadowolenia z pozostania w obecnym klubie.

Oczywiście faworytem w sprawie wzmocnienia środka formacji ofensywnej ma pozostawać napastnik Tottenhamu Harry Kane. Jednakże wracając do sprawy Rabiota, to Ten Hag miał utrzymywać kontakt z reprezentantami zawodnika od lata, a w ostatnim czasie Holender miał zintensyfikować próby przekonania pomocnika do przenosin.

Oprócz Manchesteru United w grze o podpisanie Rabiota ma być jeszcze jeden klub z Premier League. Jest nim Newcastle United, które jest bezpośrednim rywalem „Czerwonych Diabłów” o trzecie miejsce w tym sezonie Premier League.

W przypadku zdecydowania na zakontraktowanie pomocnika Juventusu Manchester United chciałby jak najprędzej dokonać formalność.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze