twitter/ManUtd

Dramat Marcela Sabitzera. Austriak ze względu na uraz nie zagra już w tym sezonie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ogłosił, że jeden z zawodników pierwszego zespołu nie zagra do końca trwającego sezonu. Mowa o wypożyczonym z Bayernu Monachium Marcelu Sabitzerze. Powodem absencji zawodnika jest uszkodzenie łąkotki.

Reprezentant Austrii został wypożyczony w zimowym oknie transferowym z Bayernu Monachium, aby załatać dziury w kadrze w środku pola. Początek zawodnika w nowym klubie dobrze prognozował, lecz z czasem kolejne urazy i nieregularna forma odbiły się na potencjalnej przyszłości zawodnika na Old Trafford.

Wiemy teraz jedno, w tym sezonie nie zobaczymy już Sabitzera w koszulce „Czerwonych Diabłów”. Uszkodził on łękotkę, co wyklucza go z gry do końca sezonu (trzy spotkania w Premier League oraz finał FA Cup z Manchesterem City). Najpewniej uraz wpłynie również na decyzje Erika ten Haga w sprawie wykupienia gracza po sezonie.

Przypomnijmy, że ostatnie doniesienia medialne sugerowały, że Bayern Monachium chętnie odsprzeda swojego podopiecznego za symboliczną kwotę. Mówiono, że został on wyceniony na 20 mln euro. Jednakże kluczem teraz będzie spodziewany termin powrotu Sabitzera do gry.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze