The Mirror

Media: saga z kupnem Man Utd trwa. Szejk Jassim złożył nową ofertę

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szejk Jassim miał złożyć nową ofertę w sprawie kupna Manchesteru United, poinformowały “Daily Mail”,  “The Times” oraz BBC. Oferta obozu katarskiego ma być ostateczną i jest odpowiedzią na ostatni ruch ze strony sir Jim Ratcliffe’a.

Od kilku dni trwała cisza w mediach i nie podano żadnych nowych informacji w sprawie sprzedaży Manchesteru United. Wydawało się, że oferta sir Jim Ratcliife’a zapewni mu kupno ukochanego klubu. Wcześniej w mediach sugerowano, że obóz katarski miał być bardzo zdeterminowany i planował złożenie nowej oferty.

Według “Daily Mail”, “The Times” i BBC szejk Jassim w końcu miał złożyć nową “ostateczną” ofertę. Katarczyk nadal celować ma w pełne wykupienie klubu (100% akcji klubu). Jak się okazuje, oferta szejka może najpewniej pokrzyżować plany Erika ten Haga.

Dodatkowo istniało prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym tygodniu mieliśmy poznać nowych właścicieli, podało BBC. Erik ten Hag chce mieć pewne informacje w sprawie początku okna transferowego, a do startu tego okresu zostało mniej niż miesiąc.

Szczegóły ofert wieczorem ujawniły dzienniki “Daily Mail” i “The Times”. Oferta szejka Jassima miała przekroczyć 5 mld funtów i ma być o wiele atrakcyjniejsza w porównaniu do wcześniejszej opcji. Katarczyk chce pełnego wykupu klubu oraz od razu spłaci jego dług.

Tymczasem sir Jim Rattcliffe chce wykupić ponad 50% akcji klubu z pakietu 69% akcji, które są w posiadaniu Glazerów. Umożliwiłoby to Joelowi i Avramowi Glazer pozostanie na Old Trafford oraz pełnienie funkcji decyzyjnych. Oferta miliardera jest atrakcyjniejsza, gdyż może ona wynieść nawet 6 mld funtów. Jedynym warunkiem jest wykupienie reszty akcji od Amerykanów w okresie od dwóch do czterech lat od daty zawarcia transakcji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze