Matthew Ashton / Getty Images

Matteo Darmian: jestem winny podziękowania Manchesterowi United. Stałem się tam lepszym piłkarzem oraz człowiekiem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Matteo Darmian, czyli były gracz Manchesteru United oraz obecny zawodnik Interu Mediolan po raz pierwszy wypowiedział się o swojej angielskiej przygodzie. Włoch w krótkim oświadczeniu podziękował „Czerwonym Diabłom” za wkład w jego rozwój.

Boczny obrońca reprezentował barwy Manchesteru United w latach 2015-19, lecz jego pobyt w Anglii był dość przeciętnym okresem w jego karierze. Następnie wrócił do Włoch, a dokładnie dołączył do Parmy, gdzie po jednym dobrym sezonie wypracował sobie wpierw wypożyczenie, a później transfer do Interu.

Teraz po kilku latach wraz z innymi byłymi zawodnikami Manchesteru United (Romelu Lukaku i Henrikhiem Mkhitaryanem) jest bardzo blisko od świętowania kolejnego ważnego sukcesu w klubowej piłce. Inter pokonał w półfinale swoich sąsiadów, czyli AC Milan i awansował do wielkiego finału Ligi Mistrzów.

– Bardzo się cieszę, ponieważ dotarliśmy do finału [Ligi Mistrzów], a nie było to łatwe wyzwanie. Cieszymy się z tego i skupiamy się na kolejnym spotkaniu. Musimy przygotować się do finału – mówił Matteo Darmian w rozmowie z Sky Sports.

– Muszę podziękować Manchesterowi United. Rozwinąłem się tam jako zawodnik oraz człowiek, więc jestem im to winny. Dziękuję im, lecz jestem teraz zawodnikiem Interu i chcę dać z siebie wszystko w tych barwach – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze