Ivan Toney Brentford

Obserwowany przez Manchester United Ivan Toney z długoterminowym zawieszeniem

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Wielokrotnie łączony z Manchesterem United Ivan Toney został ukarany przez federację ze względu na nieprzestrzeganie zasad FA związanych z zakładami bukmacherskimi. Angielski napastnik Brentford otrzymał 8-miesięczne zawieszenie oraz wysoką grzywnę. 

Toney od dłuższego czasu łączony był z przenosinami do Manchesteru United. Klub z Old Trafford potrzebuje pilnie ogranego napastnika do pierwszego zespołu, więc nic dziwnego, że bacznie obserwowano rozwój sytuacji Toneya, który w tym sezonie zdobył 21 goli w 35 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Aktualnie napastnik wyceniany jest na około 50 mln euro (zdaniem portalu transfermarkt.com), a jego umowa z Brentford obowiązuje do czerwca 2025 roku. Po najnowszym wyroku FA kariera 27-latka na pewno wyhamuje, co jest skutkiem wielokrotnego złamania zasad federacji.

Zawodnik został oskarżony o 262 naruszenia regulaminu FA w sprawie zasad związanych z zakładami bukmacherskimi. Federacja zdecydowała się ukarać napastnika 8-miesięcznym zawieszeniem (do 16 stycznia 2024 roku) oraz grzywną o wysokości 50 tys. funtów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze