manutd.com

Agent Alejandro Garnacho: mieliśmy lepsze oferty, ale Garnacho chciał dołączyć do Man Utd

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w 2020 roku pozyskał Alejandro Garnacho z Atletico Madryt i z perspektywy czasu ten transfer wygląda coraz lepiej. Nastolatek już zaczyna się przebijać do pierwszego składu „Czerwonych Diabłów”.

18-latek znów znalazł się w świetle reflektorów, kiedy po powrocie po kontuzji przypieczętował zwycięstwo nad Wolverhampton. Kiedy jednak zmieniał klub, prawdopodobnie niewielu kibiców zwróciło na to uwagę.

Jak jednak ujawnia agent młodego piłkarza, Enrique de Lucas, ten ruch był możliwy między innymi dzięki determinacji samego zawodnika. Miał on otrzymać bardziej korzystne finansowo oferty z innych klubów, jednak podjął decyzję o przenosinach na Old Trafford.

– Jeśli chodzi o podejmowanie trudnych decyzji, to jedną już podjął, kiedy zdecydował się przejść do Manchesteru United. Kiedy opuszczał Atletico, to miał wiele możliwości, nie tylko z Anglii – zapewnił agent.

– I zdecydował, wyrzekając się większych zarobków, o przenosinach na wyspy. Takie było jego życzenie. Dołączył do United, ponieważ czuł, że to jest klub, dla którego chce grać.

W tamtym czasie hiszpańska gazeta „Marca” donosiła, że Garnacho odrzucił ofertę Borussi Dortmund, a zainteresowanie wyrażał także Real Madryt. Jednym z elementów, który miał wpłynąć na decyzję Argentyńczyka, był… Cristiano Ronaldo, idol młodego piłkarza. Warto wspomnieć, że swoją pierwszą bramkę dla „Czerwonych Diabłów” strzelił po asyście od słynnego Portugalczyka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze