sscnapoli.it

Andy Cole: Victor Osimhen to lepsza opcja niż Harry Kane

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Andy Cole wie coś na temat strzelania bramek dla Manchesteru United. Były świetny napastnik postanowił ocenić cele transferowe „Czerwonych Diabłów”, a także wskazać własnego faworyta.

Manchester United będzie poszukiwał latem nowego napastnika. Anthony Martial ma notoryczne problemy z kontuzjami, a Wout Weghorst okazał się mało skutecznym rozwiązaniem, strzelając jak do tej pory zaledwie dwie bramki w trakcie swojego wypożyczenia.

Media wskazują wielu kandydatów, ale wśród nich dwa najmocniejsze nazwiska stanowią Harry Kane oraz Victor Osimhen. Anglik może być rozczarowany sytuacją swojego klubu, który prawdopodobnie stracił szansę na awans do Ligi Mistrzów. Natomiast Nigeryjczyk jest świeżo upieczonym mistrzem Włoch, może jednak liczyć na znaczną podwyżkę w innym klubie. Swojego faworyta spośród tej dwójki wskazał Andy Cole.

– Harry Kane w następnym sezonie skończy 30 lat. Osimhen ma 24 lata i już sporo osiągnął w piłce nożnej. Włoski futbol jest trudny, ale nie mam wątpliwości, że potrafiłby zaadoptować się do Premier League. Jeśli Manchester United chce wydać 100 milionów i ma do wyboru 24-latka oraz 30-latka, to musi myśleć długoterminowo – przekonuje Cole.

– Spójrzmy na Manchester City. Nie odnieśli natychmiastowego sukcesu, ale zobaczmy gdzie są teraz. Piłkarze, których pozyskiwał Pep Guardiola, zawsze byli młodzi i mógł ich potem sprzedać za odpowiednią cenę, jeśli zaszła taka konieczność.

– Myślę, że tak samo powinien postępować Manchester United. Zbyt często pozyskiwali piłkarzy za ogromne pieniądze, dawali im ogromne pensje, a potem ci zawodnicy odchodzili wraz z wygaśnięciem kontraktu. Nie sądzę, aby mogli sobie pozwolić na taką sytuację ponownie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze