MUTV

Konferencja Erika ten Haga przed starciem z Bournemouth cz. I: musimy wygrać, aby awansować do Ligi Mistrzów

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag pojawił się na przedmeczowej konferencji prasowej. Szkoleniowiec Manchesteru United opowiedział o sytuacji kadrowej, walce o awans do Ligi Mistrzów oraz odejściu Phila Jonesa z “Czerwonych Diabłów”.

Po pierwsze, czy Marcus Rashford, Raphael Varane oraz Scott McTominay będą dostępni w weekend?

– Jestem pozytywnie nastawiony w sprawie Varane’a. On jest po prostu gotowy. Scott wrócił do treningów i dobrze sobie radzi. Najpewniej również będzie zaangażowany. Rashford trenował cały tydzień, lecz ostatnio poinformował nas, że źle się czuje, jest chory. Zobaczymy, jak przebiegnie jego regeneracja dzisiaj i zdecydujemy jutro.

Manchester City awansował do finału Ligi Mistrzów, co było podsumowaniem ich świetnej formy w ostatnim tygodniu. Zgaduje, że właśnie takiego poziomu oczekujesz od swoich zawodników. Jak to wydarzenie wpłynęło na wasz zespół? Czy masz odpowiednich graczy lub zaszalejecie latem na rynku transferowym?

– Kiedy przeanalizujesz sobie ten projekt, to zobaczysz, że podstawą był awans do Ligi Mistrzów. Dzisiaj nie myślę o standardach, lecz skupiam się na kolejnym meczu z Bournemouth. Musimy zwyciężyć, aby awansować do Ligi Mistrzów. Wszystko jest w naszych rękach. Musimy skupić się na tym meczu, a dopiero później na kolejnym. To jest najważniejsze.

Czy rozmawiałaś z Richardem Arnoldem oraz Johnem Murtoughiem w sprawie letniego okna?

– Tak, rozmawiamy każdego dnia.

Co do Bournemouth. Przez większość sezonu ten zespół romansował ze strefą spadkową, lecz ostatnio odbili się od dna i radzą sobie naprawdę dobrze. Co o nich sądzisz?

– Wydaje mi się, że świetną informacją jest, że klub taki jak Bournemouth, który jest znany z gry w Premier League, zapewnił sobie utrzymanie kilka kolejek przed końcem sezonu. Uważam, że są w świetnej formie, jest to silny zespół, który ma odpowiednie struktury, gdyż mają wypracowane pewne schematy.

Czy stanowią oni ogromne zagrożenie dla was? Oczywiście los awansu do Ligi Mistrzów zależy od waszej postawy w tym spotkaniu.

– Dobrze powiedziane. Nie muszę odpowiadać, ponieważ sami sobie odpowiadacie!

Ogłoszono dzisiaj odejście Phila Jonesa. Nie miałeś możliwości, aby obejrzeć go w akcji, lecz co o nim sądzisz?

– Tak, widziałem go przez pierwsze dwadzieścia minut pierwszej sesji treningowej w tym roku. Uważam, że miał wspaniałą karierę w tym klubie, gdyż wiele osiągnął. Wygrał Premier League, FA Cup, Ligę Europy oraz zagrał na dwóch mundialach. Świetna kariera w Manchesterze United.

W kolejnym meczu niedostępny będzie także Marcel Sabitzer. Czy jest on zawodnikiem, którego będziecie starać się ponownie wypożyczyć lub wykupić?

– Zobaczymy, lecz nie skupiamy się na tym teraz. Naszym celem jest Bournemouth.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze