ManUtd.com

Oficjalnie: Phil Jones opuszcza Manchester United po dwunastu latach

tompast Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Phil Jones wraz z końcem sezonu 2022/2023 przestanie być piłkarzem Manchesteru United – poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej, ManUtd.com. Mający 31 lat były reprezentant Anglii opuści Old Trafford po tym jak wygaśnie jego obecny kontrakt.

– To było bardzo trudnych kilka lat. Nie da się ukryć – przyznaje Phil Jones w specjalnym wywiadzie udzielonym klubowym mediom, w związku z dobiegającą końca przygodą w ekipie “Czerwonych Diabłów”. – Moja rodzina odegrała kluczową rolę w tym, bym mimo wszelkich przeciwności pozostawał skupiony, starał się być w formie i częściej wychodzić na boisko.

– Wiecie, brakowało mi gry w piłkę. Brakowało mi tego. Kiedy dorastasz grając w piłkę, to staje się wszystkim co chcesz robić w życiu. Udało mi się to, choć nie w tak dużym stopniu, jak bym tego sobie życzył.

– Pracowałem naprawdę ciężko. Starałem się wrócić tak szybko jak tylko mogłem, za każdym razem, gdy byłem poza grą. To, co uważam za najważniejsze wydarzenie dla samego siebie, to powrót do gry w meczu z Wolves w ubiegłym sezonie. To moment, którego nigdy nie zapomnę. Do teraz dostaję gęsiej skórki, gdy o tym pomyślę. Chodzi o to, że tak ciężko pracowałem na to, by odzyskać odpowiednią sprawność.

– To była ogromna, ogromna chwila w mojej karierze, a fani tamtego dnia byli niesamowici. Miłość, jaką mi okazali w tym spotkaniu. Ta pasja. To było coś rewelacyjnego. Nie ma słów, by odpowiednio wyrazić moje podziękowania za to. Przez cały mój pobyt tutaj byli ze mną na dobre i na złe.

Za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych Phil Jones wystosował też specjalny list z podziękowaniami do fanów. Anglik ma nadzieję, że niebawem rozpocznie się nowy rozdział w jego życiu.

Phil Jones przybył do Manchesteru United z Blackburn Rovers w 2011 roku, zapowiadając się na jednego z najbardziej utalentowanych obrońców w historii Premier League. Jego waleczność i nieustępliwość szybko zostały dostrzeżone przez sztab szkoleniowy reprezentacji Anglii, w której zanotował 27 występów.

W barwach “Czerwonych Diabłów” wychodził na boisko 229 razy, strzelając przy tym 6 bramek. Pozostawał drugim – obok Davida de Gei – piłkarzem, który stanowił o sile drużyny sięgającej po tytuł mistrzów Anglii w sezonie 2012/2013, ostatnim pod wodzą sir Aleksa Fergusona w roli menedżera.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze