ManUtd.com

David de Gea po spotkaniu z Bournemouth dla MUTV: Złota Rękawica oznacza, że jako zespół dobrze graliśmy w defensywie

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David de Gea po spotkaniu z Bournemouth udzielił wywiadu klubowym mediom. Hiszpan opowiedział o zdobyciu nagrody Złotej Rękawicy w sezonie 2022/23 Premier League oraz walce o awans do następnej edycji Ligi Mistrzów.

Manchester United ograł 1:0 Bournemouth po bramce Casemiro. Oprócz kluczowego kompletu punktów ważne było ogłoszenie nagrody Złotej Rękawicy dla Davida de Gei, który ma najwięcej czystych kont w tym sezonie Premier League.

– Myślę, że zarówno ja, jak i reszta zespołu spisaliśmy się bardzo dobrze. Szczególnie od strony defensywnej mieliśmy bardzo dobry sezon. Graliśmy bardzo dobrze przez całą kampanię, a ja starałem się pomóc tyle, ile umiałem. Starałem się utrzymać czyste konta.

– Kiedy zachowujesz czyste konto, to wiesz, że jesteś o krok od wygrania spotkania. Dzisiaj z Bournemouth to się udało, zdobyliśmy kolejne czyste konto, a były to bardzo ważne trzy punkty. Jesteśmy coraz bliżej zakończenia sezonu w czołowej czwórce, a to jest dobra wiadomość dla nas.

– Uważam, że poprawiliśmy się względem poprzedniej kompanii. Podążamy w odpowiednim kierunku, lecz nie jest to jeszcze koniec zadania. Nadal mamy dwa starcia domowe przed sobą i musimy postarać się wygrać w obu. Wiemy, że potrzebny jest nam tylko punkt, lecz musimy spróbować wygrać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze