twitter/ManUtd

Oficjalnie: David de Gea zwycięzcą nagrody Złotej Rękawicy Premier League 2022/23

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David de Gea po rozegranym 36. spotkaniu Premier League został ogłoszony liderem klasyfikacji czystych kont podczas sezonu 2022/23 angielskiej ekstraklasy. Oznacza to, że tegoroczna Złota Rękawica powędruje właśnie do gracza Manchesteru United.

Wcześniej Hiszpan jedną nogą był na czele podium wspomnianego wyróżnienia, lecz w grze pozostawali jeszcze reprezentanci innych zespołów. Bardzo blisko był Allisson z Liverpoolu, lecz stracił on dzisiaj (20 maja) bramkę w pojedynku z Aston Villą, co przypieczętowało sukces bramkarza „Czerwonych Diabłów”.

Tymczasem De Gea utrzymał czyste konto w spotkaniu z Bournemouth, które ostatecznie uległo 0:1 Manchesterowi United na własnym obiekcie. Tegoroczna nagroda jest drugim takim wyróżnieniem dla Hiszpana, który po raz pierwszy został nagrodzony po sezonie 2017/18, a wtedy 18 razy zachowywał czyste konto.

Oczywiście oficjalne wręczenie nagrody nastąpi dopiero po zakończeniu sezonu Premier League. Przed Manchesterem United są jeszcze dwa starcia ligowe, w którym zmierzą się z Chelsea oraz Fulham, czym De Gea może jeszcze polepszyć swój wynik czystych kont. Na chwilę pisania tekstu w tym sezonie 17 razy opuszczał boisko niepokonany.

W trakcie kampanii wielokrotnie udowadniał on swoją wartość poprzez świetne parady i ratowanie zespołu nawet z największych tarapatów. Czyste konta zanotował on w pojedynkach z Southampton (1:0 i 0:0), Leicester City (1:0 i 3:0), Newcastle United (0:0), Tottenhamem (2:0), West Hamem United (1:0), Nottingham Forest (3:0, 2:0), Wolves (1:0, 2:0), Bournemouth (3:0 i 1:0), Leeds United (2:0), Brentfordem (1:0), Evertonem (2:0) i Aston Villą (1:0).

– Złota rękawica? Oznacza to, że ja oraz zespół odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Mieliśmy solidny sezon. Uważam, że dobrze prezentowałem się w ciągu kampanii. Pomogłem zespołowi tyle, ile umiałem – mówił po spotkaniu z Bournemouth De Gea.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze