facebook/sunderlandafc

Fabrizio Romano: Manchester United zasiądzie do rozmów kontraktowych z Amadem i Pellistrim

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dobrze poinformowany Fabrizio Romano donosi o kolejnych ruchach Manchesteru United w sprawie zabezpieczanie przyszłości utalentowanej młodzieży. Klub z Old Trafford ma zasiąść do rozmów z przedstawicielami Amada oraz Facundo Pellistriego.

Iworyjski skrzydłowy dołączył do “Czerwonych Diabłów” zimą 2021 roku i na początku nie potrafił zadomowić się na wyspach. Przeciętne występy w macierzystym klubie oraz nijakie wypożyczenie do Rangers źle rokowały w sprawie przyszłości zawodnika na Old Trafford, lecz od początku tego sezonu uległo to zmianie.

Od sierpnia Amad reprezentuje barwy Sunderlandu, gdzie rozwinął się i walczył z ekipą “Czarnych Kotów” o awans do Premier League. Ostatecznie Sunderland odpadł w fazie play-off w półfinale po dwumeczu z Luton Town. Ostatnie doniesienia sugerowały, że młody zawodnik otrzyma szansę od Erika ten Haga podczas okresu przygotowującego do następnej kampanii.

Zdaniem Fabrizio Romano “Czerwone Diabły” chcą zabezpieczyć przyszłość młodego skrzydłowego. Przedstawiciele klubu mają wkrótce zasiąść do rozmów z obozem zawodnika w sprawie nowej długoterminowej umowy. Obecne porozumienie pomiędzy Amadem a klubem obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Podobnie ma być w przypadku Facundo Pellistriego. Kontrakt Urugwajczyka także wygasa w czerwcu 2025 roku, lecz klub już ma pracować nad zatrzymaniem go na dłużej. Na chwilę obecną ujawniono tylko, że nowa umowa miałaby obowiązywać do czerwca 2028 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze