twitter/ManUtd

Więcej od Erika ten Haga po meczu z Bournemouth. „To był świetny, drużynowy występ”

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Poza rozmową z BBC Erik ten Hag podsumował występ „Czerwonych Diabłów” dla MUTV i Sky Sports. Holenderski szkoleniowiec rozpływał się nad występami Casemiro i ocenił nadchodzący mecz z Chelsea.

BLISKO REALIZACJI CELU:
– Podchodzimy do każdego meczu osobno. Myślę, że możemy być szczęśliwi. To był świetny, drużynowy występ. W pierwszych 25 minutach byliśmy naprawdę dobrzy, zespół grał wyśmienicie. Cierpliwie budowaliśmy akcje, byliśmy zwarci i zakładaliśmy kontrpressing. Wiele z tych aspektów wykonywaliśmy doskonale. Chciałbym, abyśmy zostali na takim poziomie dłużej i nad tym pracujemy.

O GOLU CASEMIRO I ASYŚCIE ERIKSENA:
– Wspaniała akcja. Moim zdaniem cała druga linia zagrała cudownie. Uczymy pomocników ruchu za plecy obrońców i teraz to wychodzi – nawet z trzeciej linii. Casemiro popisał się wspaniałą zmianą pozycji, a Eriksen posłał świetne podanie. Wykończenie wyśmienite – oczywiście, że tak.

O TRUDZIE ZDOBYWANIA GOLI:
– Myślę, że to nasz symbol tego sezonu. Strzelanie goli nie przychodzi nam łatwo. Niemniej jednak trafiliśmy do siatki ponad 100 razy. To dużo, ale graliśmy też wiele spotkań. Musimy poprawić ten aspekt, by strzelać łatwiej, bo to ułatwia życie. Przez to musimy walczyć do końca sezonu.

O 40. WYGRANEJ W SEZONIE:
– Każde zwycięstwo jest dobre. Przed nami jeszcze trzy mecze, ale musimy skupić się na tym pierwszym. Potrzebujemy jednego punktu, aby zapewnić sobie udział w Lidze Mistrzów.

O ZŁOTEJ RĘKAWICY DLA DE GEI:
– Nie zapominajcie o drużynie, bo na boisku broni 11 piłkarzy i mamy na to dobry plan. Na końcu jednak mamy bardzo dobrego bramkarza, który obronił wiele strzałów rywali. W tym meczu również spisał się dobrze.

SŁOWA UZNANIA DLA BOURNEMOUTH:
– Gdy masz zapewnione utrzymanie na dwa mecze przed końcem sezonu, to oznacza, że wykonałeś dobrą pracę, bo Premier League to naprawdę bardzo silna liga. Wszystkie zespoły są mocne. To dla nich duża nagroda. Wielkie słowa uznania dla menedżera, sztabu szkoleniowego i drużyny.

O MECZU Z CHELSEA:
– Czwartkowy mecz jest jak finał. Mam nadzieję, że kibice są gotowi, bo chcemy dopełnić formalności tego dnia. Potrzebujemy jednak kolejnego dobrego występu, co nie będzie łatwe. Musimy wypracować sobie przewagę i zagrać na najwyższym poziomie energii. Potrzebujemy koncentracji, a wtedy stanie się to możliwe. Wiemy, że jesteśmy mocni – szczególnie na Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze