manutd.com

Sam Murray podpisał profesjonalny kontrakt z Manchesterem United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„Czerwone Diabły” kontynuują proces zabezpieczania przyszłości utalentowanej młodzieży z własnej akademii. Tym razem pierwszy profesjonalny kontraktem z klubem podpisał 18-letni lewy obrońca Sam Murray.

Murray w trwającym sezonie pomimo rotacji z rywalami na pozycji lewego defensora zaliczył wiele występów. W samym Premier League U18 zaliczył 13 spotkań, w których popisał się trzema asystami oraz jedną bramką. Dodatkowo rozegrał on 12 starć na poziomie drużyny rezerw w Premier League 2.

18-latek reprezentował także barwy Manchesteru United w pucharach. W FA Youth Cup rozegrał jedno spotkanie, a w EFL Trophy pięć starć. Łącznie we wszystkich rozgrywkach siedem razy oglądał żółty kartonik za nieprzepisowe zatrzymanie gracza drużyny przeciwnej.

Murray dołączył do akademii Manchesteru United w lipcu 2021 roku, kiedy to zdecydował się opuścić zespół młodzieżowy Huddersfield Town. Teraz klub z Old Trafford wydaje się wiązać z nim przyszłość, gdyż zdecydowano podpisać z nim profesjonalny kontrakt, o czym poinformował sam piłkarz.

– Cieszę się z podpisania pierwszego profesjonalnego kontaktu z Manchesterem United. Ja oraz moja rodzina możemy być dumni z tego momentu – napisał Murray w mediach społecznościowych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze