teamtalk

Sky Sports: trzech reprezentantów Anglii na szczycie listy życzeń Ten Haga

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Czy Manchester United aż tak poszaleje podczas letniego okna transferowego? Klub z Old Trafford zagiął parol na trzy gwiazdy reprezentacji Anglii.

„Czerwone Diabły” latem spróbują zakontraktować Harry’ego Kane’a, Declana Rice’a i Masona Mounta. Absolutnym celem numer jeden jest napastnik Tottenhamu, na puncie którego Erik ten Hag ma podobno obsesję.

Zakontraktowanie tych trzech piłkarzy wydaje się jednak mało prawdopodobne, choć wiele zależy od zmiany kierownictwa klubu. W grze przecież są inwestor z Kataru oraz sir Jim Ratcliffe.

Trio reprezentantów Anglii według holenderskiego szkoleniowca posiada idealny charakter do gry w Manchesterze United. Plotki o Neymarze są ponoć wyssane z palca, o czym Sky Sports również informowało.Na razie najgłośniej mówi się o pomocniku Chelsea.

Klub z Teatru Marzeń ma prowadzić w wyścigu o Mounta, jeśli ten rzeczywiście zdecyduje się na opuszczenie Stamford Bridge. Tego piłkarza również wytypował sam Ten Hag. Anglika zachęca przede wszystkim projekt i niepewna przyszłość Chelsea. Piłkarz rozmawiał z Chelsea o nowym kontrakcie, ale obie strony nie potrafiły dojść do porozumienia. Mountem zainteresowany jest również Liverpool, Newcastle United i Tottenham.

Jeżeli Mauricio Pochettino – nowy menedżer Chelsea – nie przekona go do pozostania, „The Blues” będą gotowi sprzedać za około 70 milionów funtów.

Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja z Declanem Rice’em. Tu faworytem do pozyskania kapitana West Hamu jest Arsenal, który po zakończeniu sezonu niezwłocznie ma wysłać oficjalną ofertę. Sky Sports podaje, że Rice zawarł dżentelmeńską umowę ze swoim klubem i dostał pozwolenie, by latem poszukać nowego klubu. „Młoty” pozwolą mu odejść za około 120 milionów funtów.

Declanowi pozostał rok do zakończenia kontraktu, dlatego cena wydaje się mocno wygórowana.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze