twitter/ManUtd

ManUtd.pl ocenia: Spektakl na Old Trafford, w roli głównej — Casemiro. Manchester United w Lidze Mistrzów!

Tomasz Makiej

Manchester United po pełnym emocji meczu pokonał Chelsea 4:1 i zapewnił sobie tym samym miejsce w przyszłej edycji Champions League. Obie drużyny stworzyły sobie sporą liczbę okazji, lecz to gospodarze uderzali z większą skutecznością, a raczej — mniejszą nieskutecznością. Jak spisali się poszczególni zawodnicy?

David de Gea — Ciężko pracował na 18. czyste konto w tym sezonie, zaliczył 4 interwencje, lecz uległ w końcówce meczu. Pewnie grał nogami. Ocena: 6.5

Aaron Wan-Bissaka — Solidny występ w defensywie. Momentami zostawiał sporo miejsca Hallowi, co mogło skończyć się golem już w 5. minucie, lecz fatalnie spudłował Mudryk. Bez fajerwerków z przodu. Ocena: 6.5

Raphael Varane — Zachował się trochę zbyt zachowawczo przy golu Felixa, lecz przy wyniku 4:0 można mu to wybaczyć. Poza tym spisał się bardzo dobrze, bronił wysoko i proaktywnie. Bardzo skuteczny w rozegraniu — zaliczył 96% celnych podać (44 z 46).  Ocena: 7.5

Victor Lindelof — Podobnie jak Varane zagrał na bardzo wysokim poziomie. Wypracował świetną sytuację w 47.minucie — odebrał piłkę na połowie rywala, wszedł z nią w pole karne i podał do Sancho, lecz niestety Bruno huknął w poprzeczkę. Jedynie 1 z 42 podań nie trafiło do kolegi z zespołu, co daje skuteczność na poziomie 98%. Z każdym tygodniem coraz bardziej przyspawa Maguire’a do ławki rezerwowych. Ocena: 8

Luke Shaw Zagrał jedynie 45 minut i za bardzo się nie wyróżnił. Ocena: 6

Casemiro — Jeden z najlepszych występów Brazylijczyka w koszulce Manchesteru United. Ponownie trafił do siatki w ważnym meczu, a do tego świetnie zagrał do Jadona Sancho przy golu na 2:0. Na boisku był wszędzie. Man of the match! Ocena: 9

Christian Eriksen — Świetnie dograł na głowę Casemiro, gdy ten zdobył gola na 1:0. Sam natomiast zmarnował fantastyczną okazję w 53. minucie, gdy nie zdołał pokonać Kepy z kilku metrów. Ma duże problemy z grą w defensywie, lecz w rozegraniu wraz z Fernandesem tworzą serce drużyny. Ocena: 6.5

Antony — Zagrał jedynie 29. minut, został zniesiony z boiska na noszach i prawdopodobnie nie będzie dostępny na finał FA Cup. Ocena: 5

Bruno Fernandes — To nie był udany mecz Portugalczyka. Momentami sam był sfrustrowany swoją grą. Raził niedokładnością. W 9. minucie znalazł się w dogodnej pozycji przed polem karnym, lecz tragicznie przyjął. W 47. minucie mógł podwyższyć wynik, lecz mocnym uderzeniem z bliska trafił w poprzeczkę. Ostatecznie jednak wpisał się na listę strzelców, wykorzystując jedenastkę, którą sam wypracował. Ocena: 6

Jadon Sancho — Miał bardzo cichy początek, lecz gdy przeniósł się na prawą stronę boiska, zaczął błyszczeć. Dograłl do Martiala przy golu na 2:0, a przy większej skuteczności zaliczyłby więcej asyst, m.in wystawił piłkę Fernandesowi, gdy ten trafił w poprzeczkę. Łącznie zaliczył 5 kluczowych podań, najwięcej ze wszystkich obecnych na boisku. Ocena: 7

Anthony Martial — Powinien był się lepiej zachować w 19. minucie, gdy znalazł się w polu karnym. Francuz, zamiast uderzyć z pierwszej piłki, postanowił przyjąć futbolówkę, co dało czas na interwencje defensorowi Chelsea. Zdobył gola, trafiając na pustą bramkę. Zszedł w 70. minucie. Ocena: 6

Zmiennicy:

Marcus Rashford — Po wejściu na boisko wcielił się w rolę “Niewidzialnego Człowieka”, lecz obudził się na ostatnie 20. minut i zdobył 30. bramkę w sezonie po błędzie defensorów gości. Ocena: 6

Tyrell Malacia — Godnie zastąpił Shawa. Często widoczny z przodu, prawie zaliczył asystę, lecz Eriksen nie zdołał wepchnąć piłki do siatki z kilku metrów. Ocena: 6

Fred — Zmienił zmęczonego Eriksena i wniósł dużo energii do środka pola. Ocena: 5.5

Alejandro Garnacho — Jak zwykle dał dużo nieprzewidywalności i „wiatru” z przodu, prawie wpisał się na listę strzelców — najpierw w 84. minucie po rykoszecie piłka uderzyła w poprzeczkę, a 6 minut później świetną interwencją popisał się Kepa. Ocena: 6.

Scott McTominay — bez oceny.

Erik ten Hag — W świetnym stylu przypieczętował awans do Champions League. Zagrał ofensywnie i sprezentował kibicom naprawdę dobre widowisko. Zrobił naprawdę inteligentne zmiany, które znacząco poprawiły grę zespołu. Na szczegółową ocenę całego sezonu w wykonaniu Holenderskiego menedżera jeszcze przyjdzie czas, lecz bez wątpienia jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Ocena: 8.5