manutd.com

Ten Hag po spotkaniu z Chelsea: jeśli chcemy stawać się lepszą drużyną, musimy grać w Lidze Mistrzów

Jakub Sawiński
Zmień rozmiar tekstu:

Według holenderskiego szkoleniowca powrót do rozgrywek Ligi Mistrzów jest ogromnie ważnym krokiem dla całego Manchesteru United, który powraca na swoje miejsce.

Zespół „Czerwonych Diabłów” zapewnił sobie grę w kolejnej edycji rozgrywek Champions League po zwycięstwie nad ekipą Chelsea. Czwartkowe spotkanie na Old Trafford zakończyło się triumfem gospodarzy wynikiem 4:1. Do bramki rywala trafiali kolejno: Casemiro, Anthony Martial, Bruno Fernandes oraz Marcus Rashford.

Erik ten Hag w pomeczowych wypowiedziach bardzo chwalił swoich podopiecznych przypominając o ciągłym progresie i nie zatrzymywaniu się w miejscu. Szkoleniowiec Manchesteru United odpowiedział również na pytanie dotyczące kwestii letnich transferów.

Powrót do miejsca, gdzie Manchester United należy

– Od początku było dla nas bardzo ważne, żeby zakończyć ten sezon w pierwszej czwórce. Miejsce tego klubu jest w Lidze Mistrzów. Awans do tych rozgrywek w Premier League jest ciężki. To wyrównane rozgrywki, w których wiele drużyn walczy o miejsce w czołowej czwórce.


Spotkanie od bramki do bramki

– To był niezwykle otwarty mecz. Myślę, że nasi przeciwnicy byli już myślami w przyszłym sezonie starając się bardziej zrelaksowani przystąpić do spotkania. Gra przeciwko takiej drużynie jak Chelsea zawsze należy do ciężkich. Wykreowali oni wiele zagrażających stracie przez nas bramki sytuacji przy okazji zostawiając nam wiele miejsca w swojej obronie. Szczerze mówiąc powinniśmy byli strzelić im więcej. To nie mój ulubiony typ gry. Jest zbyt otwarty. Musimy bronić lepiej i nie pozwalać przeciwnikowi na dogodne kreowanie szans. Mogliśmy zaprezentować się z lepszej strony, jednak bardzo cieszymy się z ważnego triumfu. Kończymy sezon w czołowej czwórce i to jest dla nas najważniejsze.

Morale w zespole są bardzo wysokie

– Dobrze mi tutaj. Jednak pamiętam momenty takie jak wyjazdowe spotkanie z Brentford, po którym było naprawdę ciężko. Takie chwile tworzą zespół i atmosferę wokół niego. Myślę, że dzięki solidnym treningom i pracy całego zespołu jesteśmy właśnie w tym miejscu. Z dnia na dzień widoczny jest progres i moim zdaniem podążamy w dobrym kierunku. Wciąż nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być jednak trzeba się cieszyć z powrotu do Ligi Mistrzów. To kluczowy krok. Jeśli chcemy stawać się coraz lepszą drużyną, musimy grać w takich rozgrywkach.

Potrzebna jeszcze większa bezwzględność

– Organizacja naszej defensywy była o wiele lepsza w drugiej połowie. Podejmowaliśmy lepsze decyzje, z czym obrona miała problem w pierwszej fazie spotkania. Ekipa rywali śmiało wchodziła między nasze formacje tworząc niepotrzebne zamieszanie. Jednak tak jak już wspominałem, grali oni praktycznie bez presji. To ciężkie grać z takimi zespołami. Mimo woli triumfu, Chelsea było bardzo odkryte. Mimo tego zwłaszcza w pierwszych 45. minutach nie korzystaliśmy z tego.


Mimo triumfu, niedzielne spotkanie wciąż ważne

– Możemy zakończyć ten rok na trzeciej lokacie. To dla nas duża szansa, dlatego w niedzielę musimy wyjść na boisko skoncentrowani dać z siebie wszystko. Mamy również szansę na pobicie nowego najlepszego bilansu w spotkaniach na Old Trafford w historii klubu. Wierzę, że nam się to uda i odniesiemy zwycięstwo nad Fulham.

Plany transferowe

– Jako sztab musimy cały czas pracować nad składem zespołu. Na ten moment koncentrujemy się nad meczem z Fulham i finałowym starciu FA Cup w Manchesterem City. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zatriumfować w tych obu meczach. Nie będzie to proste zadanie, jednak musimy być gotowi. Mamy fantastyczną szansę na zdobycie drugiego trofeum w tym sezonie, więc trzeba ją wykorzystać. Dopiero później skoncentrujemy się na transferach.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze